Anadolu’ya Zeki Müren güneşi

Dünyanın en önemli tenorları arasında gösterilen Murat Karahan’ın sanat yönetmenliğindeki Limak Filarmoni Orkestrası konserlerini binlerce kişiye ulaştırmaya hazırlanıyor. İlk konser Zeki Müren’in doğum gününde.

Haberler 01.12.2017 - 12:42

Anadolu’ya Zeki Müren güneşi

Limak Vakfı tarafından kurulan Limak Filarmoni Orkestrası büyük beğeni toplayan Zeki Müren konserlerini binlerce kişiye ulaştırmak için yola çıkıyor.

Dünyanın en önemli tenorları arasında gösterilen Murat Karahan’ın sanat yönetmenliğindeki orkestra, 6 Aralık’ta Bursa’da başlayacağı Türkiye turnesi kapsamında, sırasıyla İzmir, Antalya, Mersin, Gaziantep, Diyarbakır, Eskişehir ve Trabzon’da sahne alacak. İlk konser ise Zeki Müren’in doğum gününde yani 6 Aralık’ta düzenlenecek.

8 farklı ilde düzenlenecek konserler İstanbul ve Ankara’da büyük beğeni topladı.

Sosyal medya hesaplarından binlerce paylaşım yapılırken, Murat Karahan’ın seslendirdiği şarkılar duygusal anlar da yaşanmasına neden oldu.

Türkiye’de sanata olan ilginin arttığını anlatan Murat Karahan, “Bizim projedeki çıkış noktamız ülkemizdeki klasik müzik ve çoksesli müzik izleyicisi oranını artırmak ve bu zenginliği çok daha geniş kitlelere yaymak” dedi.

LİMAK VAKFI HAKKINDA

Limak Şirketler Grubu’nun yıllardır yürüttüğü tüm sosyal sorumluluk ve yardım projelerini tek bir çatı altında toplamak amacıyla 2016’da kurulan Limak Vakfı, “En değerli yatırımın insana yapılacak yatırım” olduğu bilinciyle yoluna devam ediyor. 

Vakfın eğitim alanındaki en önemli projelerinden biri kadınların mühendislik alanında daha fazla var olmasını desteklemek üzere, kapsamlı ve uzun vadeli bir sosyal sorumluluk projesi olarak 2015’te başlatılan “Türkiye’nin Mühendis Kızları”. 

Vakfın aynı zamanda 2016 yılında hayata geçirilen Gülseren Özdemir Üstün Başarı Bursu Programı ile ortaöğretimde okuyan, maddi imkansızlıklar içinde başarı ile okuyan gençlerin eğitimine ve gelişimine katkı sağlanması hedefleniyor.

Yine 2016’da vakıf bünyesinde başlatılan “Limak Sohbetleri” ile akademisyen, yazar, sanatçılardan oluşan konuşmacıların ağırlandığı bir platform aracılığıyla toplumun farklı kesimlerine ulaşılıyor.

Sayfa Yükleniyor...