Andrey Stenin Fotoğrafçılık Yarışması’nda dereceye giren çalışmalar İstanbul’da sergilenecek

Uluslararası Andrey Stenin Basın Fotoğrafçılığı Yarışması 2017'nin dereceye giren çalışmaları, Fotoİstanbul-2017'de sergilenecek.

29.09.2017 - 13:22 | Son Güncelleme : 29.09.2017 - 13:23

Andrey Stenin Fotoğrafçılık Yarışması’nda dereceye giren çalışmalar İstanbul’da sergilenecek

30 Eylül-22 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek Fotoİstanbul-2017 çerçevesinde dünyanın dört bir yanından foto muhabirlerinin kareleri fotoğraf severlerin beğenisine sunulacak. 'Fotoİstanbul-2017' festivali kapsamında ayrıca panel ve yuvarlak masa tartışmaları, ustalarla sohbet toplantısı, portfolyo değerlendirmeleri ve kitap imza günleri düzenlenecek.

5 BİNDEN FAZLA ÇALIŞMA ARASINDA DERECEYE GİRDİLER

Fotoİstanbul-2017 çerçevesinde ziyarete açık olacak Andrey Stenin Yarışması sergisinde; fotoğraf severler, Yarışmanın Grand Prix Ödülü’ne layık görülen İspanya'dan fotoğrafçı Alejandro Martinez Velez'in gelecekle ilgili umudunu kaybeden insanların derinden etkileyen hikayesini anlatan 'Belgrat'ta Mülteciler’ isimli seri fotoğrafları, Rus Pavel Volkov'un görüntülediği büyük şehirlerden uzaklaşıp doğa ile uyum içinde yaşamayı tercih eden insanın ‘Farklı dünya’ isimli hikayesi, Rus fotoğraf muhabiri Aleksey Filippov’un jimnastikçilerin verdikleri mücadele ve kazandıkları zaferleri anlatan 'Parmakların Uçlarında' isimli fotoğraf serisi ve başka çalışmaları görme imkanını yakalayacaklar.

Rusya ve dünyanın en büyük medya temsilcileri ve fotoğraf topluluklarının desteğiyle düzenlenen yarışma, 2017 yılında 76 ülkeden 5 binden fazla çalışma topladı.

AMAÇ GENÇLERE DESTEK VE SORUNLARA DİKKET ÇEKMEK

FotoIstanbul-2017’daki sergi, Uluslararası Andrey Stenin Fotoğrafçılık Yarışması’nda dereceye girenlere ait fotoğrafların Eylül başı Moskova’da başlayan uluslararası turnesinin bir parçası niteliği taşıyor.  Uluslararası Andrey Stenin Fotoğrafçılık Yarışması’nın amacı, genç fotoğrafçılara destek vermek ve dikkatleri günümüz foto-muhabirliği sorunlarına çekmek.

Rusya Federasyonu UNESCO Komisyonu’nun himayesinde Uluslararası Haber Ajansı Rusya Bugün (Rossiya Segodnya) tarafından düzenlenen fotoğrafçılık yarışması, Ağustos 2014'te Ukrayna'da görevi başındayken trajik şekilde hayatını kaybeden savaş muhabiri Andrey Stenin'in adını taşıyor.

Sayfa Yükleniyor...