Ankara Uluslararası Film Festivali'nin jürisi belli oldu

Bu yıl 27'ncisi dünlenecek Ankara Uluslararası Film Festivali kapsamında Ulusal Uzun, Kısa ve Belgesel Film yarışmaları jürilerinde yer alacak isimler belirlendi.

Haberler - Anadolu Ajansı 04.04.2016 - 13:03

Ankara Uluslararası Film Festivali'nin jürisi belli oldu

Ankara Uluslararası Film Festivali kapsamında düzenlenen Ulusal Uzun, Kısa ve Belgesel film yarışmaları jürilerinde yer alacak isimler belli oldu. 

"En İyi Film", "Mahmut Tali Öngören Özel Ödülü", "Onat Kutlar En İyi Senaryo Ödülü" gibi birçok ödül için yarışacak 10 uzun filmi değerlendirecek jürinin başkanlığını yönetmen Erden Kıral üstlenecek. 

Ulusal Uzun Yarışma jürisinde oyuncu Mehmet Aslantuğ, Ayça Damgacı, Marmara Üniversitesi Radyo TV Sinema Bölüm Başkanı Şükran Esen ile sinema eleştirmeni/yazar Fatih Özgüven de yer alacak. 

Tür ayrımı olmadan yarışacak ve "en iyi" seçilecek olanın 5 bin lirayla ödüllendirileceği 30 kısa film ise, yönetmen Nesimi Yetik'in başkanlığını yapacağı jüri tarafından değerlendirilecek.  

Festival, 28 Nisan'da başlayacak ve 8 Mayıs'ta Akün Sahnesi'nde düzenlenecek ödül töreniyle sona erecek. Fulya Akbuga’nın sunacağı tören, cazın başarılı ve genç ismi Su İdil’in konseriyle tamamlanacak. 

Sayfa Yükleniyor...