İtalyan cazının sıra dışı yeteneklerinden kabul edilen piyanist Manuel Magrini festivalin açılış konserinde sahneye çıkacak. Konser 1 Mart Çarşamba saat 20.00'de Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde (AASSM) düzenlenecek.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (İZDSO), bu hafta keman virtüözü Cihat Aşkın eşliğinde sahneye çıkacak. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Sanat Yönetmeni Şef Rengim Gökmen yönetimindeki konserde Tolga Taviş'in "Hekimoğlu" operasından "Senfonik Fragmanlar", Hasan Tura'nın "Keman Konçertosu" ve Beethoven'ın "6 Numaralı Senfonisi" seslendirilecek. Konser yarın akşam saat 20.30'da AASSM'de başlayacak.

İzmir Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesi, 28 Şubat ve 1 Mart'ta "Şahane Düğün" oyununu seyirciyle buluşturacak. Tiyatro, 25 Şubat'ta da "Ağaçlar Ayakta Ölür" oyununu tiyatroseverlerin beğenisine sunacak.

İzmir Devlet Opera ve Balesi (İZDOB), 25 ve 28 Şubat'ta Pyotr İlyiç Çaykovski'nin ölümsüz eseri "Romeo ve Jülyet" balesini sahneleyecek.

KONSERLER

Müzikseverler bu hafta Barış Manço şarkılarıyla geçmişe doğru bir yolculuğa çıkacak. Erturgut Sanat ve İz Manço katkılarıyla düzenlenecek konserde Barış Manço şarkıları seslendirilecek. Konser, 25 Şubat saat 20.00'de Konak Belediyesi Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek.

Buca Belediyesinin "Genç Yetenekler Konser Dizisi" kapsamında Türkiye'yi yurt dışında başarıyla temsil eden soprano Ayşe Şenoğul sahneye çıkacak. Piyanoda Mehmet Ariç'in eşlik edeceği konser, 27 Şubat saat 20.00'de Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezi'nde olacak.

AASSM, 27 ve 28 Şubat'ta iki farklı konsere ev sahipliği yapacak. Flütte Bülent Evcil ve arpta Çağatay Akyol'un olacağı konserde Bach'tan Ravel’e, Japon ezgilerinden Türk müziği eserlerine farklı coğrafyalardan eserler seslendirilecek. Konser, 27 Şubat saat 20.00'de başlayacak.

Opera klasiklerini kendilerine has yorumları ile sahneye taşıyan dünyaca ünlü 4 İtalyan sopranodan oluşan Le DIV4S grubu ise 28 Şubat saat 20.00'de sanatseverlerin karşısına çıkacak.

SERGİLER

Sevda Uçan'ın "Bir Damla Renk" resim sergisi ve Hıdır Kızgın'ın "Ahşabın Dokusundaki Gizem 10" fotoğraf sergisi, İzmir Resim Heykel Müzesi'nde ziyaret edilebilecek.

Makbule Şanlı Yaşa'nın "3 Boyut" heykel sergisi, 20 Şubat'ta Güzelyalı Kültür Merkezi'nde sergilenecek. Sergi, 3 Mart'a kadar ziyarete açık kalacak.

İzmir Fotoğraf Sanatı Derneğinin "30. Yıl Fotoğraf Sergisi", 6 Mart'a kadar Kültürpark Sanat Galerisi'nde gezilebilecek.

İzmir Fransız Kültür Merkezi, İtalyan Konsolosluğu işbirliğiyle sanatçılar Francesco Rugi ve Silvia Quintanilla’nın "RGB: Fantastik Bir Yolculuk" sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi 26 Mayıs tarihine kadar ziyarete açık kalacak.


İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfının (İKSEV) geleneksel hale getirdiği İzmir Avrupa Caz Festivali 18 Mart'ta sona erecek.