Ayla’ya bir ödül daha (Asya Film Festivali)

Türkiye’nin Oscar adayı Ayla, katıldığı festivallerden ödül almaya devam ediyor. Açılış filmi olarak yer aldığı Uluslararası Asya Film Festivali’nde izleyicilerin oylarıyla “En İyi Film” seçildi.

04.11.2017 - 15:29 | Son Güncelleme : 04.11.2017 - 17:17

Ayla’ya bir ödül daha (Asya Film Festivali)

Kahramanlarının hala hayatta olduğu, gerçek bir hayat hikayesini beyazperdeye aktaran Ayla, Türkiye’nin Oscar adayı olarak rakipleri arasından sıyrılıp ilk 5 film arasına girmek üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Oscar öncesi katıldığı uluslararası festivallerde ülkemizi en iyi şekilde temsil eden AYLA, festivallerden ödülsüz dönmüyor. Güney Afrika’da düzenlenen Cape Town Uluslararası Film Festivali’nde Mustafa Presheva ile En İyi Kurgu Yönetmeni Ödülü’nün sahibi olan film, şimdi de Uluslararası Asya Film Festivali’nde izleyicilerin oylarıyla “En İyi Film” seçildi. 

Kore Savaşı sırasında Astsubay Süleyman Dilbirliği’nin ölümden kurtardığı ve Ayla adını verdiği minik bir kız çocuğunu kızı gibi sahiplenmesi, savaş sürerken ayrılmak zorunda kalıp yarım yüzyıl sonra biraraya gelmelerini anlatan, yapımcılığını Mustafa Uslu’nun üstlendiği, Can Ulkay’ın yönettiği Ayla, savaşın en acılı halini evrensel ve zamansız bir sevgi hikayesine dönüştürüyor. 

'AYLA' FRAGMANI - İZLE

Sayfa Yükleniyor...