Bireyin kendi iç dünyasındaki varoluşun, dışarıdaki denge ve etkenlerle yaşadığı çatışmayı ve bunun yarattığı kırılmayı kendine özgü ritm ve çizgi anlayışıyla resmine yansıtan Bahadır İşler, uzun yıllara yayılan eserlerini “Constructivital” başlığı altında sanatseverlerle buluşturuyor.

Sanatsal çalışmalarını geliştirip sürdüren İşler, çok genç yaşlarından itibaren oluşturduğu bakış açısını kağıttan tuvale çeşitli boyutlarda yansıttı. Sergi, 6 Mayıs'a kadar Beşiktaş'taki La Visione Art Gallery'de görülebilir.

BAHADIR İŞLER KİMDİR?

Resimle ilişkisi çok küçük yaşlarda başlayan Bahadır İşler, zamanla şekillenen tarzını özellikle çizgi roman üzerine oluşturdu.
1979‘da İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde sanat eğitimine başladı.
Eğitimi süresince ve sonrasında çizgi roman anlayışı kendine özgü bir kişilik kazandı. Çizgi roman ve desenleri çeşitli dergilerde yayınlandı. 1985 yılında İsviçre'de uluslararası “Yeni yetenekler çizgi roman yarışması”nda ödül kazandı ve bu çalışması Isviçre Belçika ve İspanya’da yayınlandı.
1992 yılında Sabah gazetesi ile başlayan tasarımcılık kariyerini daha sonra Show TV, NTV, NTVSPOR, CNBC-e gibi kanallarda “Kreatif Direktör” sıfatıyla “tasarımcı, yönetici” olarak sürdürdü.
2011 senesinde kendi firması olan “Bidesign – Sanatsal Tasarım, Uygulama ve Danışmanlık” şirketini kurdu. Aralarında CNN TÜRK - TRT gibi önemli TV kanallarının da yer aldığı pek çok markaya danışmanlık ve tasarım hizmeti sunmaya devam etmektedir.