Bas gitarın Bach’ı İstanbul'da

Victor Wooten, caz/funk davulcusu Dennis Chambers ve caz saksafoncusu Bob Franceschini’nin konuk sanatçı olarak yer aldığı grubu Victor Wooten Trio ile “Garanti Caz Yeşili” konserleri kapsamında İstanbul'a geliyor.

ntv.com.tr 07.11.2016 - 14:35

Bas gitarın Bach’ı İstanbul'da

5 Grammy ödüllü ABD’li müzisyen, besteci, yazar ve yapımcı Victor Wooten; ABD’li caz/funk davulcusu Dennis Chambers ve ABD’li caz saksafoncusu Bob Franceschini’nin konuk sanatçı olarak yer aldığı grubu Victor Wooten Trio ile “Garanti Caz Yeşili” konserleri kapsamında, 11 ve 12 Kasım tarihlerinde Zorlu PSM sahnesinde olacak. 

Solo kariyeri boyunca toplam 10 albüm yayınlayan Victor Wooten, 4 telli bas gitarıyla bir orkestra formunda sesler yaratabilmesiyle müzik dünyasında ayrıcalıklı bir yere sahip olmasıyla da tanınıyor. Aile üyelerinden oluşan grubu ile Zorlu PSM’de sahne alacak olan Rolling Stone dergisinin hazırladığı “Tüm Zamanların En İyi 10 Basçısı” listesinde 10. sırasında bulunma unvanı bulunan Victor Wooten, kariyerinde Stanley Clarke ve Marcus Miller gibi iki efsane müzisyenle birleşerek yayınlanan bir albüme de sahip.

ÜST ÜSTE "YILIN BASÇISI" SEÇİLDİ

Kendisine Bass Player Magazine tarafından üst üste üç kere “Yılın En İyi Basçısı” ödülü verilen ve bu ödülü birden fazla kazanan tek müzisyen olan Wooten, 11-12 Kasım’da Dennis Chambers ve Bob Franceschini’nin katılımıyla iki gün üst üste gerçekleşecek Victor Wooten Trio konseriyle, Zorlu PSM’de müzikseverlerle buluşacak.

Sayfa Yükleniyor...