Bekir Aksoy: Sık sık yalan söylüyoruz

Öykü Özdoğan’ın hazırlayıp sunduğu “20 DAKİKA”, oyuncu Çiçek Dilligil ve Bekir Aksoy’u konuk etti. İkili, NTV Radyo dinleyicilerine “Çocuk İstiyorum” isimli yeni tiyatro oyunundan bahsetti.

25.10.2017 - 14:55

Bekir Aksoy: Sık sık yalan söylüyoruz

Tiyatro oyuncuları Bekir Aksoy ve Çiçek Dilligil, birlikte rol aldıkları Tiyatro Keyfi’nin yeni oyunu “Çocuk İstiyorum”u anlatarak sohbete başladı.

Bekir Aksoy, başrolünü Çiçek Dilligil, Kemal Başar ve Defne Bölükbaşıoğlu’yla  paylaştığı “Çocuk İstiyorum” oyununun senaryosunu kendisinin kaleme aldığını söyledi. Ünlü oyuncu, “Bu işin en keyifli tarafı yazdığın karakterlerin ete kemiğe bürünüyor olması. Bunu da çok yetenekli ve sevdiğim insanlar yaptı. Çok eğlenceli bir komedi oyunu tiyatroseverleri bekliyor” sözleriyle heyecanını paylaştı.

“KENDİMİZE VE ETRAFIMIZA SIK SIK YALAN SÖYLÜYORUZ”  

İlk kez tiyatro senaryosu yazdığını söyleyen Bekir Aksoy, “Bir gün Selçuk Yöntem ve Tilbe Saran’la kuliste oturuyorduk. Tilbe, Türkiye’de çok fazla oyun yazarı olmadığını söyledi. Oyundan çıkıp eve gittiğimde bu senaryoyu yazmaya başladım” dedi.  

Oyunun; hayat, evlilik ve ilişkiler üstüne kurulu olduğunu belirten Bekir Aksoy, “Oyundaki dört karakterden üçü gerçekten yalancı. Ama hepimiz kadar yalancı. Kendimize ve etrafımıza sık sık yalan söylüyoruz. Bu oyun olmak istediğimiz insan, gerçek karakterimiz, yalanlarımız ve yalanlarımız karşısında yaşadıklarımızı anlatıyor” dedi.

 “OYUNDA ÇOK DEĞİŞİK BİR AŞK ÜÇGENİ VAR”

Çiçek Dilligil canlandırdığı “Rengin” karakterini, “Çok renkli ve tatlı bir karakter. Her kadın gibi Rengin de çocuk istiyor ama aslında bambaşka niyetleri var. Kendisine göre doğruları olan bir kadın” sözleriyle anlattı.

Dilligil, “Oyunda çok değişik bir aşk üçgeni var ve yalanlar ortaya çıktıkça hikaye bambaşka bir yere sürükleniyor. Herkes yalan söylemeye başlıyor. Oyunu izleyenler karakterleri hayatlarındaki insanlara benzetecekler” dedi. Ünlü oyuncu, turne yapacaklarının da müjdesini verdi.

Bekir Aksoy,  Tiyatro Keyfi’nde yeni sezonun ilk eseri “Çocuk İstiyorum”un 9 Ekim’de ilk kez izleyici karşısına çıktığını söyledi. Ünlü oyuncu, “Bu oyun yazıldıktan sonra benim için en önemli şey, bu oyunun sahnelenmesi ve hangi platformda seyirciyle buluşacağıydı. Tiyatro Keyfi; yeni oyunları, Türkiye’de çok fazla oynanmamış oyunları, hatta dünya prömiyerini ilk defa yapacak oyunları tercih eden bir platform. Oyunu görünce bize de kapılarını açtı” dedi.

Oyunda müziklerin Bora Öztoprak’a ait olduğunu söyleyen Bekir Aksoy, “Bora’yı arkadaş olarak tanıdığınızda içinize sokasınız geliyor. Çok mesafeli dursa da çok sevecen biri” dedi.

"BELÇİKA’DA TİYATRO KURSLARI YAPACAĞIZ”

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitim veren Çiçek Dilligil, “15 sene hem konservatuarın bölüm başkanlığını hem de akşam okullarının genel sanat yönetmenliğini yaptım. Ama şimdi Aktör Stüdyo Müzikal Oyunculuk bölümünün genel sanat yönetmenliğine devam ediyorum. Her senenin sonunda yaklaşık 20 öğrenciyle bir müzikal sahneliyoruz. Çok güzel isimlerin yetiştiği bir atölye” dedi. Ayrıca ünlü oyuncu, Emre Kınay’la beraber tiyatro ve oyunculuk dersleri vermek için Belçika’ya gideceğinin de müjdesini verdi.

İkili, “Çocuk İstiyorum”un 27 Ekim ve 7 Kasım’da Borusan Oto Dolmabahçe Sahne’de, 28 Ekim’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde, 4 Kasım’da Profilo Kültür Merkezi’nde, 15 Kasım’da ise Duru Tiyatro’da tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlandığını NTV Radyo dinleyicilerine duyurdu.  

Hafta içi her akşam 18.20’de yayınlanan 20 Dakika’nın tekrar bölümleri, ntvradyo.com.tr’de.

Sayfa Yükleniyor...