Bensu Soral'ın kripto para ile satışa sunduğu esere hiç teklif verilmedi

Ünlü oyuncu Bensu Soral, Kobe Bryant'ı resmettiği 'RIP Black Mamba' isimli eserini NFT'ye dönüştürdü ve satışa sundu. Blockchain ile imzalanarak kripto para birimleriyle satılması beklenen eser için şimdiye kadar hiç teklif verilmedi.

19.03.2021 - 10:22

Bensu Soral'ın kripto para ile satışa sunduğu esere hiç teklif verilmedi

Son dönemde adını en sık duyduğumuz kavramlardan biri olan NFT'ye olan ilgi her geçen gün artmaya devam ediyor. Blockchain teknolojisinin beraberinde getirdiği büyük yeniliklerden biri olarak karşımıza çıkan NFT kısaca, dijital varlıkların Blockchain ile imzalanarak kripto para birimleriyle satılması anlamına geliyor. Aslında aklınıza gelebilecek her türden dijital varlığın bir NFT olması mümkün ancak gündeme gelen yönüyle değerlendirecek olursak, NFT şu an için adeta dijital sanat dünyasında bir dönüşüm teknolojisi olarak kullanılıyor. 

Geçtiğimiz birkaç haftada hayli popüler hale gelen NFT, haliyle ülkemizde de karşılık bulmaya başladı. Ünlü Türk çizer Tarık Tolunay, eserlerinden birini NFT'ye dönüştürmüştü ve bu eser yaklaşık 36 bin dolarlık bir teklif alarak satılmıştı. Şimdi ise ünlü oyuncu Bensu Soral, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Kobe Bryant'ın yer aldığı bir çizimini NFT'ye dönüştürdü ve satışa sundu.

ESER AÇIK ARTIRMADA TEKLİF BEKLİYOR

Webtekno'dan Nagehan Çavuş'un haberine göre, Bensu Soral'ın ilk NFT'si, şu an OpenSea'de teklif bekliyor. Önümüzdeki 4 gün boyunca açık artırma ile teklif alacak olan eser, en yüksek teklifi veren kişiye satılacak. Şu an için herhangi bir teklif verilmeyen eserin en düşük teklif fiyatı ise 2,5 Ethereum olarak belirlenmiş durumda. Bu da yaklaşık olarak 4 bin 449 dolara denk geliyor.

Sayfa Yükleniyor...