Arjantin'e transfer olan 'Binbir Gece'ye Ermeni itirazı

Bir dönem Türkiye'de yayınlanan 'Binbir Gece' dizisinin Arjantin'e transferi tartışma yaratırken, ülkedeki Ermeniler de tepkili.

Haberler - DHA 30.01.2015 - 08:40

Arjantin'e transfer olan 'Binbir Gece'ye Ermeni itirazı

Yapımcı Adrian Suar, Türk dizilerinin izlenme rekorları kırması üzerine, ’Binbir Gece’ dizisini Arjantin yayın dünyasına transfer etti.

Türk dizisi, Canal 13’te yayınlandığı ilk geceden itibaren rakip kanalda aynı gün başlayan Brezilya dizisiyle kıyasıya rekabete girişti.

Dizi kahramanları Bergüzar Korel’in canlandırdığı ’Şehrazat’ ile Halit Ergenç’in canlandırdığı ’Onur’ arasındaki aşk, özellikle öğle kuşağı programlarında geniş olarak tartışılırken, Arjantin’deki Ermeni Cemaati dizinin yayından kaldırılması için imza kampanyası başlattı.

Ermeni Basın Merkezi Prensa Centro Armenia, Türk dizisinin sansürlenmesini istemediklerini ancak, medyatik kullanımını protesto ettiklerini bildiren bildiri yayınladı.

Bildiride, ’Binbir Gece’ dizisinin ’Hayasızca medyatik olarak kullanarak Ermeni Soykırımının 100. yıl anmalarının etkisini neutralize etmek’ istendiğinin savunulduğu bildiride ‘20’nci yüzyıl’ın ilk soykırımının sorumlusu olan Türk devletinin inkârcı politikalarını devam ettirdiği’ sözleri de yer aldı.

Sayfa Yükleniyor...