Binnur Kaya sahnede şarkı söyledi

Ünlü oyuncu Binnur Kaya, çok sesli müzik korosu Chromas ile birlikte müzik yeteneğini sergiledi.

Haberler 15.01.2017 - 11:41 | Son Güncelleme : 15.01.2017 - 11:42

Binnur Kaya sahnede şarkı söyledi

Şef Başak Doğan liderliğinde 2015’te kurulan çok sesli müzik korosu Chromas, tiyatrocu Binnur Kaya ile birlikte sahneye çıktı.

“Güneşim” ve Zeki Müren’in “Yaralı Gönlüm” gibi pek çok şarkısını Chromas ile sahnede söyleyen Binnur Kaya seyircilere müzik ziyafeti sundu.

Chromas’ın kurucusu ve şefi Başak Doğan, “Binnur Kaya ile tanışmamız bizim için büyük bir şanstı, birlikte çok keyifli bir prova süreci geçirdik. Chromas olarak kurulduğumuz günden beri müziğimizle ülkemizi yurtdışında temsil etmek için var gücüyle çalışıyoruz. Müzik Renklendirir Serisi’nin final konseri, Türkiye’den kabul alan tek koro olarak katılacağımız İspanya Barışın Renkleri Koro Festivali’nde gerçekleşecek" dedi.

Chromas, Danimarka Kraliyet Konservatuarı’nda koro şefliği master’ı yapan tek Türk öğrenci olan Başak Doğan liderliğinde 2015 yılında kuruldu. Renkler anlamına gelen Chromas, çok sesliliği ve tıpkı ekipleri gibi çok renkliliği simgeliyor. Koro, müzikle profesyonel düzeyde ilgilenen farklı meslek gruplarına mensup bireylerden oluşuyor. Geçtiğimiz yaz, Fransa’da pek çok konserde Türkiye’yi temsil eden Chromas Koro, her performansında dakikalarca ayakta alkışlandı.

Chromas; Choralies Koro Festivali'ne Türkiye'den kabul alan ve konser verme hakkı kazanan ilk koro olma özelliğini taşıyor.

Sayfa Yükleniyor...