"Bir Macar'ın gözüyle İstanbul"

Türkiye'nin Budapeşte Büyükelçiliği tarafından Yunus Emre Enstitüsü Budapeşte Türk Kültür Merkezi'nde "Bir Macar'ın gözüyle İstanbul" isimli fotoğraf sergisi düzenledi.

Anadolu Ajansı 19.05.2015 - 13:10 | Son Güncelleme : 19.05.2015 - 14:19

"Bir Macar'ın gözüyle İstanbul"

Macar fotoğraf sanatçısı György Konkoly-Thege tarafından hazırlanan sergisinin açılışına Macarlar büyük ilgi gösterdi. Açılışa Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Budapeşte temsilcisi Arif Altay da katıldı.

Serginin açılış konuşmasını yapan Budapeşte Büyükelçisi Şakir Fakılı, İstanbul'un üç büyük imparatorluğa başkentlik yaptığını, 2010 yılında ise Avrupa kültür başkenti olduğunu ve Türkiye’nin finans, sanat, müzik ve turizm merkezi haline geldiğini söyledi. 

Yunus Emre Enstitüsü Budapeşte Türk Kültür Merkezi Müdürü Yakup Gül de medeniyetlerin beşiği olan İstanbul'un bir Macar fotoğraf sanatçısı gözünden Yunus Emre Kültür Merkezi'nde sergilenmesinden şeref duyduğunu belirtti.    

György Konkoly-Thege ise yaptığı açıklamada, Türkiye'yi ve İstanbul'u çok sevdiğini daha önce de Türkiye'yi ziyaret ettiğini belirterek, ''Çektiğim fotoğrafları Sayın Büyükelçi ile paylaştığımda çok beğendi ve bunları sergilemek için destek oldu. Sergiye ev sahipliği yapan Yunus Emre Enstitüsü Budaepeşte Türk Kültür Merkezi'ne de çok teşekkür ediyorum'' dedi

Sayfa Yükleniyor...