Bir sonraki BTS için arayışlar başladı

Dünyaca ünlü K-Pop grubu BTS'in plak şirketi Big Hit Entertainment, K-Pop'ta yeni bir heyecan dalgası yaratacak bir sonraki BTS'i arıyor.

23.02.2021 - 09:46

Bir sonraki BTS için arayışlar başladı

New York Post'un haberine göre Big Hit Entertainment ve Universal Music Group bu hafta yaptıkları ortak açıklamada yeni bir grup oluşturacaklarını söyledi. Plak şirketi'nin CEO'su Bang Si-Hyuk, "UMG ve Big Hit'in küresel müzik tarihini yeniden yazacak bir sinerji yaratacağına yürekten inanıyorum" diye belirtti. Muhtemel sanatçılar, BHE ve Universal'ın Geffen Records'u tarafından oluşturulacak yeni bir şirketle K-Pop dünyasına dahil olacak.

YARIŞMA PROGRAMI PLANLANIYOR

Independent Türkçe'nin haberine göre;  küresel müzik devleri, Amerikalı izleyicilere K-Pop endüstrisinin nasıl işlediğine dair bakış sunmak amacıyla bir yarışma programı planlıyor. K-Pop sanatçıları ve grupları, performanslarını ortaya koymadan önce bir tür yurt ortamında yıllarca eğitmenleriyle çalışmalarıyla biliniyor.

BTS, 2015'te bir Kore müzik gösterisi olan SBS MTV Show'da ilk galibiyetini kazanmıştı BTS, 2015'te bir Kore müzik gösterisi olan SBS MTV Show'da ilk galibiyetini kazanmıştı

UMG'nin CEO'su Sir Lucian Grainge, "Sanatçıları geliştirmeye yönelik yenilikçi yaklaşımları ve yeni teknolojiyi benimseyen Big Hit, müzik sektörünün en dinamik şirketlerinden biri haline geldi" diye belirtti.

Halihazırda yeni grupların K-Pop yarışına dahil olmaya hazırlandığı göz önüne alınırsa, küresel müzik endüstrisinin özellikle Güney Koreli aktörlerin sayısının artmasıyla daha rekabetçi bir hal alması şaşırtıcı olmayacak gibi görünüyor.

Özellikle BTS'in son dönemde başarılı albümleri ve elde ettikleri izlenme rekorlarıyla ABD'yi adeta fethetmesi piyasaya girmeyi hedefleyen isimlerin iştahını kabartmışa benziyor.

Süper kahraman çizgi dizisi Invincible’dan fragman

Sayfa Yükleniyor...