'Blue' belgeseli ilk kez İstanbul Film Festivali'nde

90’ların efsanevi rock grubu Blue Blues Band ile Türk müzik dünyasının iki dahi müzisyeni Yavuz Çetin ile Kerim Çaplı’nın hikayelerini ölümsüzleştiren 'Blue' belgeseli dünya prömiyerini 36. İstanbul Film Festivali’nde yapacak.

Haberler 22.03.2017 - 15:59

'Blue' belgeseli ilk kez İstanbul Film Festivali'nde

90’ların efsanevi rock grubu Blue Blues Band ile Türk müzik dünyasının iki dahi müzisyeni Yavuz Çetin ile Kerim Çaplı’nın hikayelerini ölümsüzleştiren 'Blue' belgeseli dünya prömiyerini 36. İstanbul Film Festivali’nde yaptıktan sonra 21 Nisan'da vizyona girecek. 

1990’larda Türkiye’de rock dünyasına damgasını vurmuş ve sahne performanslarıyla efsaneleşmiş Blue Blues Band’ın hikayesini beyazperdeye aktaran 'Blue' belgeseli 36. İstanbul Film Festivali’ninde Ulusal Belgesel Yarışması’nda yer alıyor. Hem dönemlerini hem de kendilerinden sonra gelen müzisyenleri etkilemiş ve kendilerine hayran bırakmış Blue Blues Band’in iki dahi müzisyeni Yavuz Çetin ile Kerim Çaplı’nın hayatları, müzikal performansları ve trajik sonları, tanıklıklar ve orijinal kayıtlarla bu belgeselde yer alıyor. 

HİKAYEYİ MÜZİSYENLER ANLATIYOR

1991 yılında Yavuz Çetin ve Batu Mutlugil tarafından kurulan Blue Blues Band, basta Sunay Özgür ve davulda Kerim Çaplı’nın katılımı ile ideal kadrosuna kavuşmuştu. 10 yıl boyunca birçok yerde sahne alan grup, hiçbir kayıt yayınlamamasına ve büyük çoğunlukla ‘cover’ parçalar çalmasına rağmen, üstün yetenekleri ve sahne performanslarıyla efsane statüsüne ulaştı.

Filmde Blue Blues Band’in diğer üyeleri Batu Mutlugil ve Sunay Özgür, o günleri, grubun serüvenini ve Yavuz ile Kerim’i anlatıyorlar. Teoman, Erkan Oğur, Göksel, Taner Öngür, Aylin Aslım, Batuhan Mutlugil, Tanju Eksek, Melis Danışmend, Gür Akad gibi birçok ünlü ve önemli müzisyen ise onlarla olan anılarını ve duygularını 'Blue' için paylaştılar.

Sertan Ünver’in yönettiği, Mutlugil ve Özgür’ün yanı sıra Yavuz Çetin’le Kerim Çaplı’nın arkadaşları, aile fertleri ve önemli müzisyenlerin de yer aldığı filmin yapımcılığını Suzan Güverte üstleniyor. 

'BLUE' BELGESELİNİN TEASER'I

Sayfa Yükleniyor...