Boğaziçi’nden İpek Türktan’a en iyi kadın oyuncu ödülü

Borç, 6. Boğaziçi Film Festivali’nden iki ödül kazandı. filmin başrollerinden İpek Türktan En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanırken, filmin kurgusuna imza atan Naim Kanat da En İyi Kurgu ödülünün sahibi oldu.

06.11.2018 - 11:55

Boğaziçi’nden İpek Türktan’a en iyi kadın oyuncu ödülü

Borç filmine 6. Boğaziçi Film Festivali'nden 2 ödül geldi. Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 9-15 Kasım tarihleri arasında sekizinci kez düzenlenecek olan Malatya Film Festivali ‘Ulusal Uzun Metraj Yarışma’ bölümü ile festival yolculuğuna devam edecek olan filmin başrollerinden İpek Türktan En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanırken, filmin kurgusuna imza atan Naim Kanat da En İyi Kurgu ödülünün sahibi oldu.

Daha önce Müslüm Babanın Evlatları belgeselini çeken ve Murat Düzgünoğlu imzalı Neden Tarkovski Olamıyorum filminde rol alan Vuslat Saraçoğlu'nun senaryosunu ve yönetmenliğini üstlendiği "Borç" ödülleri toplamaya devam ediyor. Borç, 37. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde de En İyi Film ödülüne layık görülmüştü.

30 KASIM'DA VİZYONDA

Karısı Mukaddes ve kızı Simge ile birlikte Eskişehir’de yaşayan Tufan’ın yan dairede yalnız yaşayan ve rahatsızlanan komşuları Huriye’ye uzattıkları yardım eli sonrasında yaşananları konu edinen film, yaşam alanları ve onların kullanımları üzerine de yoğunlaşıyor. Erkeğin yarattığı sorumluluk duygusunun kadının yaşam alanında ete kemiğe bürünmesi filmde karakterler üzerinden ayrı ayrı fedakârlık kavramının sorgulanmasına neden oluyor.

Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından “İlk Filmini Gerçekleştirecek Yönetmen” kategorisinde destek alan filmin yurt içi ve yurt dışı festival yolculuğu devam ediyor. 

Serdar Orçin, İpek Türktan ve Rüçhan Çalışkur'ın başrollerini üstlendiği yerli dram filminin kadrosunda Ozan Çelik, Beyti Engin, Feridun Koç, Öykü Sevinç ve Ülkü Aybala Sunat da yer alıyor. Filmin görüntü yönetmenliğini Meryem Yavuz, sanat yönetmenliğini Osman Özcan üstleniyor. Borç filmi 30 Kasım’da vizyona giriyor.

Sayfa Yükleniyor...