NTV

Bomontiada'da çocuklar için 23 Nisan etkinliği

Sanat

23 Nisan'da çocukları yaratıcı, üretici ve eğlenceli aktivitelerle bir araya getirecek olan “Keşfet, Hisset, Dans Et Çocuk” etkinliği Bomontiada'da yapılacak.

23 Nisan Pazar günü Bomontiada ve United Colors of Benetton işbirliğiyle gün boyunca ücretsiz yapılacak “Keşfet, Hisset, Dans Et Çocuk” temalı etkinlikte, çocuklar yaratıcı, üretici ve eğlenceli aktivitelerle bir araya gelecek.

Günün ilk etkinliği Renklerle Yansıma Atölyesi, 13.00-14.00 saatleri arasında Alt Sanat Mekanı’nda gerçekleştirilecek. Atölyede sürrealist sanatçılar ve eserleriyle tanıştırılan çocuklardan, pastel boyalarla kendi portrelerini çizmeleri istenecek. Çocuklar, daha sonra dinledikleri bir La Fontaine hikayesinden sevdikleri hayvanı, pastel boya ile resmedecek. Atölyede; sünger baskı, parmak boyası, keçeli kalem gibi malzemelerle belirlenen konseptlerde çalışmalar da yapılacak.

Çocuklar, Duvar Senin, Mekan Senin Atölyesi’nde ip, kumaş, bant ve tahtalar kullanarak Alt Sanat Mekanı’nı ele geçirecek. Saat 13.00’te başlayacak atölyede, çevremizde olup biteni anlamaya, düşünmeye, aktif cevap veren bir birey olmaya ve saygılı müdahale etmeye dair konuşulup kalıcı eserler üretilecek.

İstanbul Lindy Hoppers eğitmenlerinin liderliğinde saat 14.30’da başlayacak Dans Atölyesi’nde, çocuklar, Bomontiada avlusunda dans ve müzikle dolu bir saat geçirecek.

Program, 15.30-17.30 saatleri arasında ailelerin çocuklarıyla birlikte eğleneceği Swing Mama konseriyle sona erecek.

ETİKETLER