Breaking Bad'in uyuşturucuları Smithsonian Müzesi'ne bağışlandı

Amerika'da ve dünyada milyonlarca hayranı olan Breaking Bad dizisi sona ermesine rağmen, hala gündemde kalmaya devam ediyor. Son olarak dizinin yapımcıları ve oyuncuları Washington DC'de bulunan ünlü Smithsonian Müzesi'nin Amerikan tarihi bölümünde bir araya geldi.

Haberler - CHA 11.11.2015 - 22:01

Breaking Bad'in uyuşturucuları Smithsonian Müzesi'ne bağışlandı

Breaking Bad'in yapımcısı Vince Gilligan yaşadıklarına inanamadığını belirtirken, dizide kullanılan kristal metamfetaminler ve dizide uyuşturucu yaparken giyilen koruma kıyafetleri müzeye bağışlandı.

Lise fizik öğretmeninin kanser olduğunu ve yakın bir dönemde ölebileceğini öğrenmesinin ardından yaşadıklarını anlatan Breaking Bad'de lise öğretmeni Walter White (Bryan Cranston) eski bir öğrencisi olan Jesse Pinkman ile birlikte metamfetamin üretmeye başlıyordu.

Walter'ın işareti olan mavi kristal metamfetamin maketleri ve dizide ikilinin giydiği koruyucu kıyafetlerin bağışlanmasıyla alakalı olarak Gillian, "Bir gün bana Abraham Lincoln'ün cep saati, Thomas Edison'un ampulü, Amerikan Milli Marşı'nın yanında dizideki metamfetaminlerin yer alacağını söyleseydiniz, 'Walter'ın ürünlerini baya kullanıyorsun' derdim" diyerek anlattı.

Sayfa Yükleniyor...