Bir korsan gemisinin güvertesinde bulunan sandığın içinden bir harita çıkarsa neler olur?

Korsanların şansı yaver giderse harita saklı bir hazinenin yerini gösterir. O zaman da yelkenleri açmaktan başka çare yoktur… Mongard ve adamları, Ateşkusan’ı yok ederken ele geçirdikleri haritanın izinde Yedi Uyurlar heykellerinin peşine düşüyor ve böylece binbir maceraya davet çıkarıyorlar. Üstelik bu kitapta maceraya kadın korsanlar ve altından mitolojik heykeller de katılıyor!

Korsanlar Güverteye serisinin ilk iki kitabı Bütün Bayraklara Karşı ve Ateşkusan’ın Batırın’dan sonra Yedi Uyurlar da şimdi Türkiyeli çocuklar için raflarda yerini aldı! Kitap, 10 yaş ve üstü tüm çocuklar için Can Çocuk Yayınları’ndan çıkıyor.

“Doğruya doğru, insandan daha büyük, altından yedi heykel hangi korsanın ağzını sulandırmazdı ki? Timmy’nin Ateşkusan’ı batırmadan evvel bulduğu eski haritada yaklaşık da olsa tapınağın yeri gösterilmişti. Öyle bir tapınak varsa onu kesin bulacaklardı. Makas lakaplı Kaptan Mongard bundan adı kadar emindi.”

Sebastiano Ruiz Mignore kimdir?

Yıllarca edebiyat dersleri verdiği Torino’da yaşıyor. Radyo, televizyon ve tiyatro için metin yazarlığı yaptı. Yirminin üzerindeki çocuk kitabı yazdı, kitapları başka dillere çevrildi. 1996’da “Dünya Çocukları Ödülü”ne layık görüldü. Bütün Bayraklara Karşı ve Ateşkusan’ın Batırın adlı kitapları Can Çocuk Yayınları’ndan çıktı.