Atlantis Yapım organizasyonuyla gerçekleşen Zubizu Harbiye Açıkhava Konserleri'nde sağanak yağmura rağmen sanatçılar sahnede, dinleyiciler ise karşılarında müzik ziyafeti çekti. Birsen Tezer'in başarılı performansıyla başlayan konser, Bülent Ortaçgil'in kalplere dokunan şarkıları ile devam etti. İkiliye bu konserde yaylı grubu, Erkan Oğur, Cem Aksel, Baki Duyarlar ve Erdal Akyol da eşlik etti. Gecenin bir diğer sürprizi de Sibel Köse ve Birsen Tezer düeti oldu.

YAĞMUR ALTINDA 3 SAAT

3 saat süren konserin ilk yarısında Birsen Tezer ‘Balıkesir’, ‘Çal Kapımı’, ‘Delikanlı’, ‘Di Gel Yanıma’ ve ‘Aşk Bu Değil’ gibi en sevilen şarkılarını, yağmura aldırış etmeyen müzikseverler ile hep bir ağızdan seslendirdi. Tezer'in kanun başına geçerek hem çalıp hem söylediği ‘Seher Vakti’ performansı ise uzun süre alkışlandı.

"SİZE HAYRAN OLMAMAK ELDE DEĞİL"

İkinci yarıda bayrağı devralan Bülent Ortaçgil de hafızalara kazınan bu gecede ‘Acıtır’, ‘Sensiz Olmaz’, ‘Değirmenler’, ‘Benimle Oynar mısın?’ ve ‘Kızıma Mektup’un da dahil olduğu 14 şarkı seslendirdi. Ortaçgil, sağanak altında kendisini alkış yağmuruna tutan dinleyiciye şu cümlelerle teşekkür etti: “Size hayran olmamak elde değil. Hepinizi çok seviyorum ve tek tek kucaklıyorum. Harikasınız.”

Bülent Ortaçgil’in eşi Ciğdem Ortaçgil ise yağmura aldırış etmeden en ön sırada yerini aldı ve konser boyunca eşini dinledi.