Burhan Doğançay'ın özel seçkisi sergileniyor

Mavi Senfoni’nin de aralarında bulunduğu Burhan Doğançay’ın eserlerinden oluşan özel bir seçki, 18 Kasım'a kadar Yıldız Holding Seminer ve Sergi Salonu'nda ziyarete açılıyor.

ntv.com.tr 11.10.2016 - 10:08 | Son Güncelleme : 12.10.2016 - 15:35

Burhan Doğançay'ın özel seçkisi sergileniyor

Yıldız Holding, kendi koleksiyonunda bulunan sanat eserlerini belirli dönemlerde Yıldız Holding Çamlıca Seminer ve Sergi Salonu’nda çalışanları ve sanatseverlerle buluşturuyor. Bu kez, Mavi Senfoni’nin de aralarında bulunduğu Burhan Doğançay’ın eserlerinden oluşan özel bir seçki ziyarete açılıyor.

18 Kasım'a kadar Yıldız Holding Seminer ve Sergi Salonu’nda sanat severleri ağırlayacak olan sergide Ressam Burhan Doğançay’ın birbirinden değerli eserleri yer alıyor.

Sergide yer alan 19 resmin yer aldığı seriler şöyle sıralanıyor:

  • Koniler
  • Kurdeleler
  • Çerçeveli Duvarlar
  • Çifte Gerçeklik
  • Formüla 1
  • Grego

Doğançay sergisinde bu serilere ek olarak, Kurdeleler serisinden bir Aubusson duvar halısı ve Yahşi Baraz objektifinden on sekiz tane portre ve atölye fotoğrafları ile 1977 yılından bir adet sergi afişi de yer alıyor.

EN DOĞAL HALLERİYLE SERGİDE

Aralarında sanatçının eşi Angela Doğançay’ın, Mavi Senfoni’nin eserleşme sürecinden bir kesitin ve sanatçının New York’taki atölyesinin de bulunduğu fotoğraflar Doğançay’ı tanıma ve anlama sürecine ışık tutacak.

KENDİNE ÖZGÜ ESERLERİYLE BURHAN DOĞANÇAY

Burhan Doğançay, insanların kent duvarlarında bıraktığı izleri inceler. Silinen yazıları, üstü örtülü panoları, farklı coğrafyalardan ikonlaşmış siyaset ve sanat insanlarını, popüler kültürden semboller ve zamanın katmanları ile beraber tuvale taşır. Zamanın ruhunun coğrafyalara göre kılık değiştirdiğini fark ettiğimiz eserlerinde, tüketim ve iletişim gibi meseleleri irdeler, yırtılmış afişleri ve çok katmanlı duvarları, birer hazır nesne olarak görür ve kendine özgü üslubuyla yorumlar.

HAFTA SONU RANDEVUSUZ VE ÜCRETSİZ

Sergi 18 Kasım'a kadar, hafta içi 10.00-17.00 saatleri arasında 0216 524 25 00 numaralı telefondan randevu alınarak; hafta içi 17.00-20.00 ve hafta sonu 10.00-18.00 saatleri arasında ise randevusuz gezilebilecek.

Sayfa Yükleniyor...