İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Babam ve Oğlum, Issız Adam, Dedemin İnsanları, Ulak, Unutursam Fısılda, Mustafa Hakkında Her Şey, Nadide Hayat gibi filmleriyle tanınan yönetmen Çağan Irmak'ın yeni filmi Bizi Hatırla’nın afişi yayınlandı.

Altan Erkekli, Tolga Tekin, Özge Özberk, Binnur Kaya ve Sumru Yavrucuk gibi isimlerin rol aldığı film, araya giren uzaklıkla birlikte bir baba oğulun zamanla birbirine yabancılaşmasını konu alıyor.

Filmde çalışkan bir adam olan Kaan, sahip olduğu başarılı kariyerini dişi tırnağıyla gerçekleştirmiştir. Bulunduğu noktaya gelebilmek için yıllarca çalışmış ve sonunda istediği mevkiye gelmeyi başarmıştır. Eşi, iki çocuğu ve işiyle kurduğu sakin hayat onun için yeterlidir. Bu stresli yoğunluk içindeyken, bir sahil şehrinde yaşayan yaşlı babası Eşref’i biraz ihmal etmiş durumdadır. Ancak bu durum, günün birinde babasının geçirdiği bir rahatsızlık sonrasında değişir. Yaşanan rahatsızlık Eşref'i babasının yanına gitmeye zorlar, ancak yoğun iş temposu buna müsaade etmemektedir. İşten vakit ayıramadığından ötürü babasını İstanbul’a, evine getirmeyi tercih eder. Baba Eşref ise oğluna ve ailesine yük olmaktan çekinmektedir, bu nedenle de geldiği gibi kendi evine geri dönmek ister. Bu alışık olmadıkları durumun içinde nasıl davranacaklarını bilemeyen baba-oğlu, birbirlerine ne kadar yabancılaştıklarını fark ederler. Babasıyla tekrar bağ kurmaya çalışırken aynı çatı altında kalmak Kaan için zor kararlar alma gerekliliğini ve sıkı bir vicdan muhasebesini beraberinde getirecektir.

Çağan Irmak’ın çekimleri Foça ve İstanbul'da yapılan Bizi Hatırla filmi 23 Kasım’da gösterime giriyor.

BİZİ HATIRLA FRAGMANI