Kapadokya'da Cappadox heyecanı devam ediyor

Sanat, tarih ve doğaseverleri 16 – 18 Mayıs’ta Kapadokya’nın etkileyici coğrafyasında ağırlayan Cappadox'un son gününe gelindi.  İki gün boyunca büyük ilgi gören ve katılımcılarının Uçhisar'ı bir festival alanına çevirdiği Cappadox, üçüncü gününde de birbirinden farklı etkinliklerle devam ediyor.

18.05.2015 - 16:53

Kapadokya'da Cappadox heyecanı devam ediyor
Stephan Micus
Stephan Micus

Festivalin son gününde (18 Mayıs Pazartesi) Sessiz Yürüyüş ile başlayan program Mercan Dede ve Hugh Marsh'ın gün doğumu konseriyle sürüyor.

Zemi Vadisi'ndeki trekking sırasında Fulya Erdemci küratörlüğünde gerçekleşen "Kapadokya Çarpması" başlıklı çağdaş sanat etkinliklerinden biri olan "28 Tepede 28 Kişi, 1 Tepede 28 Kişi" adlı performatif eylem katılımcıları karşılıyor.

Şef Maksut Aşkar önderliğinde Argos in Cappadocia  ve Old Greek House Restaurant'ta düzenlenen gastronomi etkinlikleri ile katılımcılar Cappadox'un son gününü deneyimlemeye devam ediyor.

Gaye Su Akyol
Gaye Su Akyol

Bezirhane saat 17:00'de Grouper ve 19:00'da Jozef Van Wissem'e ev sahipliği yapıyor. Etkileyici mekanın son konserinde ise saat 21:00'de Julia Holter sahne alıyor.

Uçhisar Kale'de 17:00'deki Stephan Micus performansından sonra saat 20:00'de Erkan Oğur & Derya Türkan & Alp Ersönmez buluşması gerçekleşiyor.

Festivalin son etkinliği ise saat 22:00'de Cappadox için özel olarak tasarlanan Cevizlik'te Gaye Su Akyol konseri.

Julia Holter
Julia Holter

FESTİVAL İLE İLGİLİ HER ŞEY CAPPADOX MOBİL UYGULAMASINDA

Apple Store ve Google Play üzerinden indirilebilen “Cappadox Mobil Uygulaması”yla katılımcılar etkinlik takvimine hızlıca ulaşabilecek, haritalardan yararlanabilecek, festivalle ilgili son dakika bildirimlerini alabilecek.

Kapadokya’yı farklı deneyimlerle keşfetmeyi isteyen herkes 16 – 18 Mayıs tarihleri arasında Kapadokya’da kurulan Info-point’lerden bilgi edinebiliyor. Programda yer alan etkinliklerin biletleri ise Info-point’lerden, cappadox.com’dan ya da biletix.com’dan alınabiliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...