"Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar'a Tosun Paşa izni çıkmadı" iddiasına Ferdi Eğilmez'den açıklama

Şahan Gökbakar ve Cem Yılmaz’ın, Yeşilçam’ın unutulmaz filmlerinden Tosun Paşa'yı yeniden çekmek için Arzu Film’e başvurduğu, ancak iki komedyenin de “Hayır” yanıtı aldığı öne sürülmüştü. Bu iddiaların ardından açıklama yapan Ferdi Eğilmez, "Böylesi gelişmelerden haberim de yok, bunu teklif etmiş bir oyuncu da yok" dedi.

01.05.2018 - 09:16 | Son Güncelleme : 01.05.2018 - 15:59

"Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar'a Tosun Paşa izni çıkmadı" iddiasına Ferdi Eğilmez'den açıklama

Türkiye’nin iki önemli komedyeni Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar gözünü Yeşilçam’a, üstelik de aynı filme dikti. Hürriyet'in haberine göre; iki ünlü oyuncunun, Kartal Tibet’in yönettiği, Kemal Sunal, Şener Şen, Adile Naşit, Müjde Ar ve Ayşen Gruda’nın rol aldığı 1976 yapımı “Tosun Paşa”yı yeniden çekme talebiyle Arzu Film’e başvurduğu ortaya çıktı. Ancak iki girişimden de sonuç çıkmadı.

FERDİ EĞİLMEZ “HAYIR” DEDİ

Şahan Gökbakar’ın yeni Recep İvedik'e başlamadan önce Tosun Paşa’yı çekme talebini değerlendiren Ferdi Eğilmez, babası Ertem Eğilmez’in filmlerinin yeni versiyonuna sıcak bakmadığı gerekçesiyle söz konusu teklifi kibarca reddettiği iddia edildi. Cem Yılmaz’ın da aynı taleple Ferdi Eğilmez’in kapısını çaldığı, ancak onun da “Hayır” yanıtı aldığı öne sürüldü. 

FERDİ EĞİLMEZ'DEN AÇIKLAMA

Ferdi Eğilmez iddiaları şu sözlerle yanıtladı: "Bu haber doğru değil, böylesi gelişmelerden haberim de yok, bunu teklif etmiş bir oyuncu da yok, bu haber için teyidimi alan da yok diye paylaşım yapıyorum, sanki aslı varmış gibi ismi geçen oyuncu arkadaşımıza da maalesef ağır sözler sarfediliyor...Bu iki önemli isimli kardeşim de bana böyle bir teklifle gelmediler. Gelmeye ihtiyaçları olduğu kanaatinde de değilim. Layıki ile yapıldığı takdirde tüm dünyada olduğu gibi bizde de devam filmlerinin yapılmasına da değildir benim itirazım, tarafımca bilinmeyen, onayımdan geçmemiş haberlerin değerli oyuncu isimlerinin de kullanılması sureti ile yapılıyor olmasınadır... Bu hususların dikkate alınarak özenli ve seviyeli paylaşımlar ve yazışmalar yapılmasını temenni ederim, sevgi ve saygılarımla..."

TOSUN PAŞA ÇİNCE'YE ÇEVRİLDİ

Sayfa Yükleniyor...