Cibali Karakolu Açıkhava'da sahnelendi

Muammer Karaca ve Refik Kordağ'ın Türkçe'ye uyarladığı "Cibali Karakolu", bir kez daha izleyiciyle buluştu.

Anadolu Ajansı 19.08.2015 - 10:01

Cibali Karakolu Açıkhava'da sahnelendi

Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda sahnelenen müzikale ilişkin AA muhabirine açıklamada bulunan başarılı oyuncu Zihni Göktay, müzikalin 1951 yılında sahnelenmeye başlandığını belirterek oyunu müzikal hale kendilerinin getirdiğini söyledi.

Oyunu izlemeye ilk gittiğinde içeri alınmadığını aktaran Göktay şu bilgileri verdi:

"Cibali Karakolu 1951 yılında, ben 7 yaşındayken başlamıştı ama o zaman beni almamışlardı. 10 yaşında bu oyunu izlemiştim. O zamanlar benim yapıma aykırı bir rol olsa da 'komiser Cafer Sabah' rolünü çok sevmiştim."

Oyunun aslında üç perdeden oluştuğunu kaydeden Göktay, "Oyunun serim, düğüm ve neticesi vardır. Biz iki ve üçüncü perdeleri birleştirip oyunu iki bölüm yaptık. İçindeki parçalar fazla olunca ve benim doğaçlamalarım eklenince oyunun süresi kabardı. Birkaç şarkıyı kaldırdık. İki perdeye düşürünce oyunu üç saate bağladık" dedi.

Zihni Göktay'ın yanı sıra Berrin Koper, Cem Karakaya, Cem Uras, Deniz Yeşil Mavi, Doğan Altınel, Ertan Kılıç, Hülya Arslan, İbrahim Ulutaş ve Tarık Şerbetçioğlu'nun rol aldığı müzikalin koreografisini Senem Oluz, kostüm tasarımını Canan Göknil, sahne tasarımını ise Rıfkı Demirelli üstlendi.

Henri Keroul ile Albert Barre'ın yazdığı ve ilk kez 1904'te Fransa'da sahnelenen oyunda, öğrenilmiş kadın erkek ilişkileri başta olmak üzere, paranın ilişkilerdeki etkisi, çeşitli kurumlardaki eksikliklerin neden olduğu yetersizlik gibi konular işleniyor.

Sayfa Yükleniyor...