Çizgi roman kütüphanesi oluşturuldu

Antalya'nın Manavgat İlçesi'ndeki halk kütüphanesi'ne içerisinde 1100 kitabın bulunduğu çizgi roman kütüphanesi oluşturuldu. Aralarında klasiklerin de bulunduğu çizgi romanlar yoğun ilgi görürken, özellikle Japon çizgi romanları öğrencilerin ilgisini çekti.

08.06.2017 - 10:17 | Son Güncelleme : 08.06.2017 - 10:19

Çizgi roman kütüphanesi oluşturuldu

Manavgat ilçesindeki halk kütüphanesinde geçen mart ayında aralarında dünya klasiklerinin de bulunduğu çizgi romanlardan oluşan çizgi roman kütüphanesi adıyla ayrı bir bölüm oluşturuldu. Raflara yerleştirilen yaklaşık 1100 çizgi roman kitabının bulunduğu bölüm özellikle öğrencilerden yoğun ilgi gördü. Yakın çevresinde 2 Anadolu lisesi, 2 teknik ve meslek lisesi, imam hatip lisesi, ortaokul ve ilkokul bulunan halk kütüphanesinde öğrenciler en çok Japon çizgi romanlarını okuyor. Çizgi film kütüphanesinde, aralarında klasikler, Türk, Japon ve değişik ülkelerin çizgi romanlarıyla birlikte 700'ü Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan gelen olmak üzere 1100 civarında kitap bulunuyor.

"70-80'LERİN ÇİZGİ ROMANLARINI ARIYORUZ"

Kütüphane Müdürü Hidayet Oktay, "Kitaplarımız sürekli azalıyor. Bizim amacımız daha çok günümüzün güncel çizgi romanları olduğu gibi nostaljik açıdan baktığımız zaman 1970'lerin, 1980'lerin çizgi romanlarını arıyoruz. Bunlara ulaşamadık. Bu konuda duyarlı vatandaşımızdan yardım bekliyoruz. Ellerinde böyle çizgi romanları kütüphanemize gönderirlerse bizler de bunları bütün halkımızın kullanımına sunarız"

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...