Vapur yolcusu kalmasın, Büyükada’ya davet var

Son dönem öykücülüğümüzün önemli isimlerinden yazar ve çevirmen Ayşe Sarısayın Kaplumbağamın Adı Meraklı’yla Büyükada’daki evinin kapılarını çocuklar için açıyor.

ntv.com.tr 13.01.2015 - 12:08

Vapur yolcusu kalmasın, Büyükada’ya davet var

Yaşanmış hikâyelerden yola çıkarak kaleme aldığı öyküsünde kahramanımız Deniz’in meraklı kaplumbağasıyla tanışıp Ada’da geçen neşeli yaz günlerine, doğaya ve hayvanlara duyarlı ailelelerin hayat dolu sofralarına konuk olmaya davet ediyor.

Bir gün babası kahramanımız Deniz’e harika bir sürpriz yapar, karne hediyesi olarak ona en az Deniz kadar meraklı bir kaplumbağa hediye eder. Kafasını durmadan merakla dışarı çıkarmasından almıştır adını Meraklı kaplumbağa. Ama Deniz de ondan geri kalmaz; her gün soracak bir dolu sorusu, heyecanla okuduğu bir sürü kitabıyla hayal gücünün sınırlarını öyle genişletir ki, rüyalarında okuduğu kitapların dünyasında gezintiye çıkar. Evinin misafirleri de hiç eksik olmaz üstelik, bu öğrendiklerini paylaşacak pek çok insan vardır etrafında, komşuları ve arkadaşlarıyla geçen yaz mevsimleri Büyükada’da hep bir başka geçer.

Siz de kedileri Cimbil ile Ayşe ve Kaptan’ı, Rapunzel’e benzeyen kızı Lâl’le Beter Bey’i tanımak, martılar eşliğinde yaz akşamları birlikte kurulan sofralara katılmak istiyorsanız Büyükada’ya giden bu vapuru kaçırmayın.      

Ayşe Sarısayın’ın çocuklar için yazdığı ilk kitaplar olan Kedimin Adı Çamur ve Köpeğimin Adı Erik’ten sonra serinin devamı olan Kaplumbağamın Adı Meraklı Yasemin Ezberci’nin resimleriyle 8 yaş ve üstü tüm çocuklar için Can Çocuk Yayınları’ndan çıkıyor.

Sayfa Yükleniyor...