Çocuklara ilham veren festival: Yaratıcı Çocuk Festivali

Türkiye’nin çocuklara yönelik ilk yaratıcılık odaklı kültür ve sanat festivali, 2-3 Haziran tarihinde Uniq İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Haberler - ntv.com.tr 22.05.2018 - 16:35

Çocuklara ilham veren festival: Yaratıcı Çocuk Festivali

Yaratıcı Çocuk Festivali, dünyanın yazı ve boyama gereçlerinde lider markası Faber-Castell ana sponsorluğunda çocuklara ve ebeveynlerine yönelik birbirinden değerli atölye, söyleşi, gösteri ve konserlerden oluşan dopdolu programı ile tüm aileyi biraraya getirmeye hazırlanıyor.

Yaratıcı Çocuk Festivali; programındaki 14 adet bilim, sanat ve tasarım atölyesiyle Türkiye’de bir ilki hayata geçiriyor. Bilimin, sanatın, tasarımın ilham verici yönünü deneyimletecek olan zengin içerikli Yaratıcı Çocuk Festivali Atölyeleri; çocuklar için gerçekleştirilen klasik etkinliklerden farklı olarak, onları üretken bir keşif ortamınına götürüyor.

Yaratıcı Çocuk Festivali’nde çocuklar, iki gün boyunca, kaçırılmaması gereken atölyelerde ilham verici deneyimler yaşarken ebeveynler de konusunda uzman konuşmacıların söyleşilerine katılarak festival ruhunu çocuklarıyla beraber yaşayacaklar. Bu söyleşilerde Ahmet Güneştekin, Ceyda Düvenci, Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, Sunay Akın, Şermin Yaşar ve Dr. Özgür Bolat gibi isimler yer alıyor.

FESTİVALİN TEMASI SÜPER KAHRAMANLAR 

FMV Işık Okulları Çocuk Korosu, Pırlangıç Çocuk Şarkıları Konseri, Kidsnook masal şarkıları konseri iki gün boyunca festivali notalara taşıyacak. Ayrıca, tahta bacak, pandomim ve jonglör gösterileri, eğlenceli masallar, Geleneksel Kukla Tiyatrosu, rengarenk yüz boyama gibi pek çok etkinlik de festival coşkusuna katkıda bulunacak.

Festival 2-3 Haziran’da, Uniq İstanbul’da, 10.00-18.30 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

Festivalin teması “Süper Kahramanlar”. Bu festivalin süper kahramanları Batman, Spider Man, Superman değil; bilimde, sanatta, edebiyatta sporda ülkesini ve dünyayı etkilemiş süper kahramanlar. Çocuklar festival alanında dağıtılacak Einstein, Osman Hamdi Bey, Galileo gibi önemli kişilerin baskılı olduğu pelerinlerle karşılaşacaklar. Yani süper güçlerle değil; bilimle, sanatla, edebiyatla uçacaklar…

Festivalin sponsorları arasında CarrefourSA, Çilek Mobilya, EnerjiSA, GittiGidiyor, FMV Işık Okulları, Kemerlife, Ozmo, Garanti Yatırım, İstanbul Oyuncak Müzesi, Komtaş Bilgi Yönetimi, Medicalpark ve Pınar Kido yer alıyor.

FESTİVAL DİREKTÖRÜ DERYA TOPÇU NTV'NİN SORULARINI YANITLADI: ÇOCUKLAR İÇİN KEŞİF VE DENEYİM YARATAN BİR FESTİVAL OLACAK 

Sayfa Yükleniyor...