NTV

‘Damdaki Kemancı’ Zorlu'da (İlk yerli müzikal)

Sanat
binnur-kaya-ve-mehmet-ali-kaptanlar-dan-damdaki-kemanci-muzikali.jpg

Yılların eskitemediği, kült Broadway müzikali Damdaki Kemancı (Fiddler on the Roof), yeni yılda Zorlu PSM’de sanatseverlerle buluşacak.

HALDUN DORMEN’İN YÖNETTİ

Oyuncu Binnur Kaya ve devlet tiyatrolarının önemli isimlerinden Mehmet Ali Kaptanlar’ın başrollerini paylaştığı müzikalin ilk sahnelemesi, 2, 3, 25 ve 26 Ocak 2018’de, Drama Sahnesi’nde gerçekleşecek.

“Sütçü Tevye” öykülerinden uyarlanan, Broadway’de en uzun süre sahnelenen 15 eserden biri olarak kayıtlara geçen Damdaki Kemancı müzikali, 2018’de Zorlu PSM prodüksiyonuyla Zorlu sahnesine çıkıyor. Broadway yapımı ile 10 dalda aday gösterildiği Tony Ödülleri’nden 9’unu kazanmayı başaran müzikal, Türkiye’de ilk kez Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından 1969 yılında sahnelenmişti.

Damdaki Kemancı’nın çocukluğundan beri çok sevdiği eserlerden biri olduğunu belirten Binnur Kaya, müzikali “Hangi zamanda, hangi yüzyılda sahneye konulursa konsun; oynaması da, izlemesi de insanı derin duygulara götüren, etkisinden çabuk kurtulmanın mümkün olmadığı eserlerden biri” olarak tanımlıyor.

Mehmet Ali Kaptanlar ise Damdaki Kemancı’nın adını duyduğunda bile heyecanlandığını anlatırken, Dünyada ve ülkemde güzel ve hoş ezgiler yeşersin Damdaki Kemancı gibi…” mesajını paylaşıyor.

Binnur Kaya
Binnur Kaya

ETİKETLER