David Bowie hayatını kaybetti

Efsanevi İngiliz müzisyen David Bowie, 69 yaşında yaşamını yitirdi. Bowie'ye, 18 ay önce kanser teşhisi konmuştu.

David Bowie hayatını kaybetti

David Bowie'nin oğlu yönetmen Duncan Jones, ünlü müzisyenin öldüğünü Twitter hesabından doğruladı ve babasıyla çektirdiği bir çocukluk fotoğrafını paylaştı.

Bowie'nin resmi Facebook hesabından da, "David Bowie, kanserle 18 aylık cesur mücadelesinin ardından, ailesi yanındayken bugün huzurlu bir şekilde hayata veda etti. Bu kaybı hepinizin paylaştığınızı biliyoruz; ancak yas dönemleri süresince ailenin mahremiyetine saygı göstermenizi rica ediyoruz" açıklaması yapıldı.

DAVID BOWIE BELGESELİ BU AKŞAM 

Ünlü şarkıcının kariyerinde yeni ufuklar açan 5 yılı, BBC yapımı "David Bowie: Five Years" belgeseliyle bu akşam 21.50'de NTV ekranında izleyiciyle buluşacak.

İngiliz şarkıcının son albümü "Blackstar", doğumgünü olan 8 Ocak'ta piyasaya çıkmıştı.

David Bowie, 1969 tarihli ''Space Oddity'' adlı şarkısıyla dünyaca üne kavuşmuştu.

Bowie'nin 1977'de kaydettiği ''Heroes'' adlı şarkısı ise ABD'de 11 Eylül saldırılarından sonra bir marş gibi benimsenmiş, hemen her anma töreninde bu şarkı söylemişti.

David Bowie hayatını kaybetti - 1

DAVID BOWIE KİMDİR?

David Bowie 8 Ocak 1947 yılında Brixton-İngiltere'de dünyaya geldi. İngiliz şarkıcı 10 parmağında 10 marifet olan sanatçılardan biriydi. Bowie yalnızca bir müzik adamı değil aynı zamanda yapımcı, ressam ve aktörlük alanlarında da boy gösterdi. İlk hit şarkısı Space Oddity 1969 yılında İngiltere'deki listelerde ilk 5'e girmeyi başardı. 1970'li yılların başında 'The Man Who Sold the World', 'The Rise And Fall Of Ziggy Stardust And The Spiders From Mars' gibi efsane albümler yaptı.

'The Hunger', 'The Man Who Fell to the World' ve 'Merry Christmas, 'Mr. Lawrence', 'The Prestige', 'Twin Peaks: Fire Walk with me' gibi filmlerde rol aldı. 

Gözlerinin birbirinden farklı iki renkte olması bazı kitleler tarafından hayranlık kazanmıştır. 1962 yılında bir arkadaşı ile girdiği kavgada gözünden yaralanmış, geçirdiği bir dizi operasyon sonucu üst göz kapağı ve irisi diğerinden farklı bir görünüme sahip olmuştur.

David Bowie hayatını kaybetti - 2
David Bowie hayatını kaybetti - 3

Tarihte en önemli sanatçılardan biri olarak gösterilir ve bu güne kadar Lady Gaga, George Michael, Madonna gibi sayısız yıldıza örnek olmuştur.

Sayfa Yükleniyor...