David Bowie’nin yeni şarkısı yayınlandı

David Bowie’nin yeni şarkısı ‘No Plan’, ölümünden bir yıl sonra dinleyiciyle buluştu.

Haberler - ntv.com.tr 09.01.2017 - 15:48 | Son Güncelleme : 09.01.2017 - 15:54

David Bowie’nin yeni şarkısı yayınlandı

Kansere yenik düşerek geçen yıl ocak ayında hayatını kaybeden efsanevi İngiliz müzisyen David Bowie’nin yeni şarkısı, ölümünden bir yıl sonra yayınlandı.

Dünyaca ünlü pop yıldızının ‘No Plan’ adlı şarkısı, yaşasaydı 70 yaşına gireceği gün olan 8 Ocak’ta (dün) dinleyiciyle buluştu. Şarkıya bir de klip çekildi.

DAVID BOWIE'NİN 'NO PLAN' ŞARKISI 

10 parmağında 10 marifet olan sanatçılardan biri olarak kabul edilen Bowie, yalnızca bir müzik adamı değil aynı zamanda yapımcı, ressam ve aktördü. İlk hit şarkısı Space Oddity 1969 yılında İngiltere'deki listelerde ilk 5'e girmeyi başardı. 1970'li yılların başında 'The Man Who Sold the World', 'The Rise And Fall Of Ziggy Stardust And The Spiders From Mars' gibi efsane albümler yaptı.

'The Hunger', 'The Man Who Fell to the World' ve 'Merry Christmas, 'Mr. Lawrence', 'The Prestige', 'Twin Peaks: Fire Walk with me' gibi filmlerde rol aldı. 

Gözlerinin birbirinden farklı iki renkte olması bazı kitleler tarafından hayranlık kazandı. 1962 yılında bir arkadaşı ile girdiği kavgada gözünden yaralanmış, geçirdiği bir dizi operasyon sonucu üst göz kapağı ve irisi diğerinden farklı bir görünüme sahip olmuştu.

Sayfa Yükleniyor...