DC Comics: Yeni Batman siyahi olacak

DC Comics, perşembe yaptığı açıklamada, Batman'in yeni çizgi roman serisinde Tim Fox adlı siyahi bir adam olacağını duyurdu.

Haberler 12.12.2020 - 14:43

DC Comics: Yeni Batman siyahi olacak

Tim Fox, Bruce Wayne’in şirketinde müdür olan Lucius Fox’ın oğlu. 1979’da yayımlanan 313 numaralı çizgi romanda bir karakter olarak ilk defa ortaya çıkan Tim Fox, en son ekimdeki bir sayıda, babasının Wayne servetini ve teknolojisini elde etmesinin ardından görülmüştü.

Independent Türkçe'nin haberine göre;  DC’nin normal serilerine ara verip evreninin geleceğini keşfeden hikayelere yer açtığı ve ocakta yayımlanacak DC Future State adlı iki aylık etkinliğin parçası olacak bu yeni seri, gelecekteki Gotham City'de geçiyor.

4 SAYI YAYIMLANACAK

4 sayı yayımlanacak seride Fox, Batman’in öldüğü ve bütün süper kahramanların yasaklandığı Gotham City'de, şehri kontrol eden şeytani Magistrate’e karşı onu kurtarmak için savaşıyor.

JOHN RIDLEY KALEME ALIYOR

Söz konusu çizgi roman serisi, 12 Yıllık Esaret'in (12 Years a Slave) senaryosuyla Oscar kazanan John Ridley tarafından kaleme alınıyor. Çizimleri de Nick Derington ve Laura Braga yapıyor.

CLARK KENT YERİNE OĞLU OLACAK

Bununla birlikte, yeni seride Batman’in yanı sıra, Superman olarak Clark Kent yerine oğlu Jonathan, Wonder Women yerine de bir Amazon ve Brezilya nehir tanrısının kızı olan Yara Flor olacak.

Loki dizisinden ilk fragman

Sayfa Yükleniyor...