"Deaf Dance Academy"nin ilk gösterisi, izleyiciyle buluşacak

İşitme engelli sanatçıların da yer aldığı "Düğün"ün galası, yarın Fulya Sanat Merkezi'nde yapılacak

Anadolu Ajansı 21.10.2015 - 12:27

"Deaf Dance Academy"nin ilk gösterisi, izleyiciyle buluşacak

İşitme engelli sanatçıların da yer aldığı "Deaf Dance Academy"nin ilk gösterisi "Düğün"ün galası, yarın akşam yapılacak. 

Topluluktan yapılan açıklamaya göre, sanat yönetmeni ve yapımcılığını Salim Sınar’ın üstlendiği topluluğun yönetmen yardımcılığını Ece Sınar, müzik direktörlüğünü Burçin Vural ve yardımcılığını Sultans Of The Dance'ta 9 yaşındayken Salim Sınar ile sahne alan Barış Cem Songur üstleniyor.

Topluluğun sanat danışmanlığını da Özge Şahin ve Baykal Doğan yürütüyor.

Koreografisi ve sahne hazırlıkları aylar süren gösterinin galası, Beşiktaş Belediyesinin desteğiyle Fulya Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Gösteri, yurt içi ve yurt dışı turneleri öncesi İstanbullu sanatseverlerle buluşacak. 60 kişilik profesyonel kadro ile hazırlanan gösteri, 27 dansçının performansı ile hayat buluyor. 

"İşitme engelli sanatçıları da profesyonel sahne sanatlarına aktarmaya gayret gösterdik"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Salim Sınar, "Deaf Dance Academy"yi binlerce yıldır süregelen paha biçilemez kültür mirasını korumak, gelecek nesillere doğru şekilde aktarmak ve dünyaya Anadolu'nun değerlerini anlatmak için kurduklarını belirtti.

Yıllardır birlikte çalıştığı arkadaşlarıyla hayallerindeki takımı kurarak yola çıktıklarını aktaran Sınar, şunları kaydetti:

"Bu kadroyla hayata geçirdiğimiz ilk proje 2 perdelik 'Düğün' gösterimiz oldu. 2006'da Özge Şahin aracılığıyla ortak çalışmalar yürüttüğüm işitme engelliler ile tanıştım. Yüksek tempolu bir perküsyon gösterisine imza attığımız çalışmaları sergilediğimiz Babylon İstanbul gösterisinden sonra sürekli aklımda olan Düğün hayalini gerçekleştirdik. İşitme engelli sanatçılarımızı da profesyonel sahne sanatlarına aktarmaya gayret göstererek Düğün adlı gösterimizi oluşturduk."

Sayfa Yükleniyor...