Devlet Tiyatroları sanatçısı Ali Cem Köroğlu Covid-19'a yenildi

Devlet Tiyatroları'nın sahne ve kostüm tasarımlarına imza atan Ali Cem Köroğlu, Ankara'da Covid-19 sebebiyle kaldırıldığı hastanede 62 yaşında hayatını kaybetti.

Haberler - Anadolu Ajansı 06.12.2020 - 10:04

Devlet Tiyatroları sanatçısı Ali Cem Köroğlu Covid-19'a yenildi

Devlet Tiyatroları (DT) sahne ve kostüm tasarımcısı Ali Cem Köroğlu, corona virüs sebebiyle Ankara'da tedavi gördüğü hastanede 62 yaşında vefat etti.

Devlet Tiyatroları'nda kostüm tasarımcılığını yapan Köroğlu, İzmir Devlet Tiyatrolarında geçen hafta prömiyeri yapılan "Karıncalar-Bir Savaş Vardı" oyununun da sahne tasarımını üstlenmişti.

Köroğlu, profesyonel sanat hayatına İstanbul Devlet Tiyatroları'nda başlamıştı. 2003 ve 2007'de Afife Jale Tiyatro Ödülleri'nde "En Başarılı Sahne ve En Başarılı Giysi Tasarımcısı" ödülü alan Köroğlu'nun, ulusal ve uluslararası alanda sahne tasarımı konusunda ödülleri de bulunuyordu.

DT'DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Devlet Tiyatrolarının sosyal medya hesabından Ali Cem Köroğlu için taziye mesajı yayınlandı.

Mesajda, "Birçok oyunun dekorlarında imzası bulunan, eski Teknik Müdür Vekilimiz, dekoratörümüz Ali Cem Köroğlu'nu Covid-19 sebebiyle kaybettik. Kendisine Allah'tan rahmet, sevenlerine ve sanat camiamıza baş sağlığı dileriz" ifadeleri kullanıldı.

ARŞİV:  CORONA VİRÜS TESTİ YAPAN HEMŞİREYE SALDIRDI

Sayfa Yükleniyor...