Ayfer Tunç ve Murat Gülsoy’la Diyaloglar’da bu ayın konuğu Fikret Ürgüp öyküleri

Türk edebiyatının iki değerli ismi Ayfer Tunç ve Murat Gülsoy’un geçtiğimiz sene başlattığı Diyaloglar adlı oturum serisi, üçüncü oturumda Fikret Ürgüp’ü mercek altına alıyor.

ntv.com.tr 23.03.2015 - 14:32

Ayfer Tunç ve Murat Gülsoy’la Diyaloglar’da bu ayın konuğu Fikret Ürgüp öyküleri

Farklı olasılıkların, varoluş biçimlerinin ve zihniyetlerin yaşam bulduğu bir edebiyatı sahiplenen iki yazar, Türk ve Dünya edebiyatından örneklerle insana ve edebiyata dair temel meseleleri konuşmaya devam ediyor.

Boğaziçi Üniversitesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Merkezi ile Saint-Michel Lisesi işbirliğinde, 25 Mart Çarşamba günü saat 19.00’da Saint-Michel Fransız Lisesi Jeanne d’Arc Salonu’nda  gerçekleşecek oturumun konusu, Fikret Ürgüp’ün Bütün Hikayeleri olacak. “Çivili Sandıklar” hikâyesinin yazarı Fikret Ürgüp çivisiz ve sandıksız yaşamıştı ömrü boyunca. Nesi varsa ortadaydı. Açık seçik, sahici… Yaşarken de ölürken de… Şizofreni dünyasında yaşayanların kırılganlıklarında… Ahmet Hamdi Tanpınar’ın mektuplarında ve bakışlarında… Kışta… PortakaMa… Lautreamont’da… Mina Urgan’ın gözyaşlarında… Behçet Necatigil’in odasında ve anlayışında… Özdemir Asaf’ın telaşında… Nerval’in “Aurelia”sında… Sait Faik’in yaşama sevincinde ve daha çok yaşayabilmesinde… Asaf Halet Çelebi’nin rengarenk sakinliğine sızan münevverliğinde… Cahit Irgat’ın kardeşliğinde… “Karanlığın Günü”nde… Yeditepe’de… Sabahattin Eyüboğlu’nun kısa metrajlı övgüsünde… Ahmet Oktay’ın “Gizli Çekmece”sinde… Düşlerinde, düşüşlerinde, düşkünlüğünde, düşünürlüğünde… Nesi varsa ortadaydı. Açık seçik, sahici…

DİYALOGLAR – 2015 No.3

Fikret Ürgüp – Bütün Hikayeleri

Tarih: 25 Mart 2015 – Çarşamba
Saat: 19:00
Yer: Saint-Michel Fransız Lisesi, Jeanne d’Arc Salonu
Adres: Abide-i Hürriyet Caddesi No: 17 Şişli İstanbul

Halka açık ve ücretsizdir. 
Rezervasyona gerek yoktur.

Sayfa Yükleniyor...