Dr. Gülseren Budayıcıoğlu kimdir? (Yazar Gülseren Budayıcıoğlu hayatı ve kitapları)

İstanbullu Gelin, Kırmızı Oda ve Masumlar Apartmanı dizilerindeki hikayeleriyle adını sıkça duyduğumuz Psikiyatrist Dr. Gülseren Budayıcıoğlu kimdir? İşte, dizilere ilham veren hikayelerin yazarı Gülseren Budayıcıoğlu...

ntv.com.tr 17.09.2020 - 14:39

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu kimdir? (Yazar Gülseren Budayıcıoğlu hayatı ve kitapları)

Psikoloji alanındaki çalışmaları ile tanınan Dr. Gülseren Budayıcıoğlu, yıllar süren birikimlerini topladığı kitaplarıyla dizilere de konu oluyor. 

Senaryosunu Budayıcıoğlu'nun kitabından alan İstanbullu Gelin'in ardından şimdi de Kırmızı Oda ve Masumlar Apartmanı dizilerine konu olan hikayelerin yazarı Psikiyatr Gülseren Budayıcıoğlu'nun 5 kitabı bulunuyor.

DR. GÜLSEREN BUDAYICIOĞLU KİMDİR?

Dizilere ilham veren eserleriyle de merak edilen Dr. Gülseren Budayıcıoğlu, üç çocuklu bir ailenin ilk çocuğu olarak 1947 yılında Ankara’da doğdu. Ortaokul ve liseyi TED Ankara Koleji'nde tamamladı. 1966 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. Öğrenci iken TRT Ankara radyosunda ve televizyonunda kadrolu spiker ve sunucu olarak görev yaptı. Ankara’da serbest hekimlik yaptı. Psikiyatriye, insan ruhuna, iç dünyalara meraklı insanların daha çok ilgisini çekecek hastaları ile olan görüşmelerini kaleme aldığı Madalyonun İçi isimli kitabını çıkardı. Gülseren Budayıcıoğlu, 2005 yılında yine Ankara’da, en büyük hayalini gerçekleştirerek Türkiye’nin ilk ve tek psikiyatri merkezi olan ve her kesimden insanın başvurabileceği “Özel Madalyon Psikiyatri Merkezi”ni kurdu. 2007 yılında eşini kaybetti. 2008 yılında ikinci kitabı "Günahın Üç Rengi" adlı kitabını çıkardı. Madalyon Psikiyatri Merkezi 2013 yılında İstanbul - Levent, 2017 yılında İstanbul - Suadiye şubelerini açtı. Şu anda 75 kişilik psikiyatrist ve psikolog kadrosuyla hizmet veriyor.

DR. GÜLSEREN BUDAYICIOĞLU KİTAPLARI

  • Günahın Üç Rengi - Madalyonun Öteki Yüzü

  • Madalyonun İçi,

  • Camdaki Kız

  • Hayata Dön

  • Kral Kaybederse

VİDEO: DR.GÜLSEREN BUDAYICIĞIOĞLU VİRÜS PSİKOLOJİSİNİ ANLATIYOR!

Sayfa Yükleniyor...