NTV

Drum and Bass Parties’in ünlü DJ’leri Türkiye’de

ntv.com.tr

Sanat

Drum and Bass’in öncüleri olarak kabul edilen DJ’ler Fabio ve Grooverider, türün heyecan verici isimleri Dillinja, Total Science, Jumpin Jack Frost, 2Shy ve Five Alive’la birlikte 25 Years of Drum and Bass Parties ile 21 Ekim gecesi Zorlu PSM’de olacak.

Fabio ve Grooverider ikilisi, Drum and Bass türünün heyecan verici isimleri Dillinja, Total Science, Jumpin Jack Frost, 2Shy ve Five Alive’la 21 Ekim’de Zorlu PSM’nin yeni yüzü STUDIO’da Drum and Bass rüzgarı estirmeye geliyor.

Müzik dünyasına ters köşeden, korsan bir radyoda program yaparak dahil olan Fabio, Grooverider ile olan arkadaşlıklarını Britanya topraklarının en büyük radyosuna BBC Radio’ya taşıdı. 1998’de Fabio & Grooverider olarak BBC Radio 1’da Drum & Bass Show adlı bir programa başlayan ikili, tam 14 yıl boyunca bu müzik türünün geniş bir kitleye ulaşmasını sağladı.

EFSANE PARTİLER

Radyo frekansları ile isimlerini tüm İngiltere’ye duyuran Fabio ve Grooverider, uzun yıllar Londra’nın en popüler kulüplerinden Heaven’da efsane partilere imza attı. Drum and Bass’in yol göstericisi haline gelen ikiliden Grooverider’ın kurduğu Prototype Recordings, birçok başarılı albümü müzikseverlerle buluşturdu.

DRUM & BASS’İN 25'İNCİ YILINI KUTLADILAR

Rave furyasının doğduğu 80’li yıllarda DJ’lik yapmaya başlayan ikili, Londra’dan yükselen seslere Drum & Bass başta olmak üzere Funk, Soul, Jazz ve Hip Hop gibi birçok farklı müzik türünü de dahil etti. Fabio ve Grooverider, geçtiğimiz sene Drum and Bass’in geride bıraktığı yirmi beş yılı Londra’da verdikleri efsane bir parti ile kutladı.

ETİKETLER