Bob Dylan'ın yeni albüm dinletisi sadece Radyo Eksen'de!

Bob Dylan’ın Sony Music etiketiyle yayınlanan yeni albümü “Shadows in the Night”ın, “Türkiye Albüm Dinletisi”, 4 Şubat Çarşamba gecesi 23:00’da Gülşah Güray’in sunduğu Akustik programında…

Haberler - ntv.com.tr 02.02.2015 - 17:34

Bob Dylan'ın yeni albüm dinletisi sadece Radyo Eksen'de!

Efsanevi müzisyen Bob Dylan’ın 3 yıl aradan sonra çıkardığı yeni stüdyo albümü “Shadows In The Night”, Sony Music etiketiyle müzikseverlerle buluşuyor. 10 şarkının yer aldığı ve prodüktörlüğünü Jack Frost’un üstlendiği Dylan’ın 36. stüdyo albümü, sanatçının 2012 yılında yayınladığı “Tempest” albümünden bu yana yayınladığı ilk stüdyo albümü olacak. Radyo Eksen dinleyicileri 4 Şubat Çarşamba saat 23:00’da albümde yer alan tüm şarkıları arka arkaya dinleme şansına  sahip olacak.

ALBÜMDE 10 ŞARKI VAR
Frank Sinatra’nın şarkılarından özenle seçtiği şarkıların yeniden yorumlandığı bu albümün kendisi için bir ayrıcalık olduğunu ve uzun zamandır aklındaki bu proje için cesaretini topladığını belirten Bob Dylan; şarkıların tekrara çok girilmeden, grubuyla birlikte canlı kaydedildiğini ve “cover”lama mantığından uzak bir şekilde, gün ışığına çıkarıldığını söylüyor. Sanatçının "Full Moon and Empty Arms" şarkısıyla müjdelediği albümde 10 şarkı yer alıyor.

"ÖZGÜRLÜK MADALYASI" SAHİBİ
125 milyondan fazla albüm satışıyla günümüzün yaşayan efsanelerinden ve en çok ilham veren sanatçılarından biri olan Bob Dylan, 2012 senesinde ABD'de sivillere verilen en yüksek dereceli ödül olan 'Özgürlük Madalyası'na layık görüldü. 2008 yılında ise “olağanüstü şiirsel gücü ve şarkı sözlerinin popüler müzik ve Amerikan kültürü üzerine yaptığı etki” sebebiyle Pulitzer Ödülü’nün sahibi oldu. Bob Dylan “French Commandeur des Arts et des Lettres” ve “Polar Music Award” gibi prestijli ödüllerin yanı sıra diğer birçok onur ödülünün de sahibi.

Bob Dylan’ın yeni albümünün tüm şarkıları 4 Şubat Çarşamba gecesi 23:00’da Radyo Eksen’de!

Sayfa Yükleniyor...