Yeni neslin önemli müzisyenlerinden Emir Ersoy, yepyeni projesi “RocKuba” yı 12 Mayıs’ta Sony Music etiketiyle yayımladı.

Emir Ersoy’un rock-latin düzenlemeleri ile rock şarkılarının ünlü oyuncular tarafından yeniden yorumlandığı "RocKuba" albümünün ilk konseri dün gece Babylon 'da gerçekleşti. 

Yaklaşık bir yıldır üzerinde çalıştığı, rock hitlerinin, rock-latin düzenlemelerle yeniden hayat bulduğu şarkıları Türkiye’nin en gözde oyuncularına yorumlatan Emir Ersoy, bu kez oyuncularla aynı sahneyi paylaştı.

Gonca Vuslateri, Hande Subaşı, Türkü Turan, Keremcem, Erkan Kolçak Köstendil ve Sarp Apak "RocKuba"da seslendirdikleri şarkıları bu kez sahnede Babylon'u dolduran izleyicilerle birlikte söyledi. Her fırsatta böyle bir projede yer aldıkları için çok mutlu olduklarını dile getiren oyuncular, Emir Ersoy'un hem müzisyenliğinin hem işine saygısı ve sevgisi ile kendilerine gösterdikleri özenin bu projede olmalarında önemli rol oynadığını belirtti. 

Emir Ersoy da oyuncu arkadaşlarının profesyonel olarak işleri şarkıcılık olmasa da hepsinin aslında çok iyi yorumcular olduğunu söyledi. Albümde yer alan isimlerden geceye setleri nedeniyle katılamayanlar kulise çiçek yolladı.

Cambaz performansı ile albümün merak edilen isimlerinden Cem Yılmaz ise film hazırlıkları nedeniyle geceye katılamazken Emir Ersoy'u arayarak başarılar diledi.

Baba-oğul sürprizi 

Gonca Vuslateri tarafından sahneye davet edilen, Emir Ersoy'un babası, efsane müzisyen, calipso kralı Metin Ersoy'da yoğun istek üzerine oğlu ile söylediği şarkılarla geceye renk kattı.

Emir Ersoy'un yeni albümü "RocKuba"nın konserleri bu hafta sonu Adana'dan başlayarak devam edecek. 

Albümde yer alan şarkı ve oyuncular:

Emir Ersoy ft. Cem Yılmaz (El. Gitar: Kenan Doğulu) Cambaz

Emir Ersoy ft. Farah Zeynep Abdullah Haydi Gel İçelim

Emir Ersoy ft. Leyla Lydia Tuğutlu Senden Daha Güzel

Emir Ersoy ft. Gonca Vuslateri Sabır

Emir Ersoy ft. Doğa Rutkay&Kerimcan Kamal Sakın Gelme

Emir Ersoy ft. Keremcem&Hande Subaşı Tastamam

Emir Ersoy ft. Erkan Kolçak Köstendil Yaşamak Var Ya

Emir Ersoy ft. Farah Zeynep Abdullah Paramparça

Emir Ersoy ft. Türkü Turan Köprüaltı

Emir Ersoy ft. Sarp Apak Resimdeki Gözyaşları

Emir Ersoy ft. Gonca Vuslateri&Aleixi R. Contreras Sude