Cem Yılmaz'ın gözyaşları (Erdal Tosun son yolculuğuna uğurlanıyor)

Usta oyuncu Erdal Tosun önceki gün trafik kazasında hayatını kaybetti. 53 yaşında vefat eden Erdal Tosun; ailesi, sanatçı dostları ve sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlanıyor.

01.12.2016 - 12:30 | Son Güncelleme : 01.12.2016 - 16:20

Cem Yılmaz'ın gözyaşları (Erdal Tosun son yolculuğuna uğurlanıyor)

Erdal Tosun'un cenazesi bugün toprağa verilecek. Tosun için ilk tören, 'Bir Demet Tiyatro'da 'Eyvah Necdet' olarak unutulmaz karaktere imza attığı Beşiktaş Kültür Merkezi'nde (BKM) yapılıyor.

"BEN HİÇBİR ŞEYİN AZI DEĞİLİM" 

Saat 12:15'de başlayan törende sahneye siyah zeminde Erdal Tosun'un "Ben hiçbir şeyin azı değilim" sözü yansıtıldı. Kalp şeklinde iki çiçek Erdal Tosun'un tabutunun önüne konuldu. Cenazeye Beşiktaş Belediyesi’ne ait bir zabıta motoru eşlik etti. Dostları Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz, Ozan Güven, Can Yılmaz ve Ahmet Mümtaz Taylan tören alanında hazır bulundu.

Cem Yılmaz, gözyaşları içinde töreni izledi.
Cem Yılmaz, gözyaşları içinde töreni izledi.

53 yaşında vefat eden Tosun'un cenazesi, Levent Camisi'nde ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından, Zincirlikuyu Mezarlığı'nda kardeşi Gürdal Tosun'un yanına defnedilecek.

Erdal Tosun'un 83 yaşındaki annesi Sevim Tosun ise ayakta durmakta zorlandı. Acılı anneye başta Demet Akbağ olmak üzere Tosun'un sanatçı dostları destek oldu.

"BU ÜLKE VAR OLDUKÇA ONLAR VAR OLACAKLAR"

Törende konuşma yapan Yılmaz Erdoğan, gözyaşlarını tutamadı. Erdoğan şöyle konuştu: "Nereye bakarsanız bakın mutlaka Erdal Tosun'u hatırlatan bir şey olacaktır. Tosun ailesi bu ülkenin en efsanevi ailesi bence. Güldürmek için gelmiş ama giderken şaşırtıcı ve üzücü şekilde gittiler. Ama onlar hiçbir yere gitmiyorlar bu ülke var oldukça onlarda var olacaklar"

YILMAZ ERDOĞAN GÖZYAŞLARINI TUTAMADI - İZLE

DEMET AKBAĞ VE ERKAN CAN ERDAL TOSUN'U ANLATTI - İZLE

Sayfa Yükleniyor...