Yılmaz Erdoğan, ödülüyle İstanbul'a döndü

Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi tarafından verilen, "en iyi yardımcı erkek oyuncu" dalındaki ödülü için Avustralya'ya giden oyuncu Yılmaz Erdoğan "Böyle bir yurt çapında sevinç oluşması benim için çok tarihi bir şey. Çok mutluyum" dedi.

Anadolu Ajansı 02.02.2015 - 01:14

Yılmaz Erdoğan, ödülüyle İstanbul'a döndü

Oscar ödüllü Russell Crowe'un yönettiği ''Son Umut'' (The Water Diviner) adlı filmdeki rolüyle yardımcı erkek oyuncu dalında Avustralya'nın en önemli sinema ödülünü kazanan oyuncu Yılmaz Erdoğan, Türkiye'ye döndü.

Avustralya Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi (AACTA) tarafından verilen, "en iyi yardımcı erkek oyuncu" dalındaki ödülün bu yılki sahibi Erdoğan, tarifeli uçakla Abu Dabi aktarmalı Atatürk Havalimanı'na ulaştı.

Burada basın mensuplarına açıklama yapan Erdoğan, ödülü almasından dolayı birçok tebrik mesajı aldığını kaydetti.

Erdoğan, herkese teşekkür ettiğini ifade ederek, "Böyle bir yurt çapında sevinç oluşması benim için çok tarihi bir şey. Çok mutluyum. Bu, milli maçta gol atmak ve maç kazanmak gibi bir şey. O yüzden çok onur duydum" diye konuştu.

Yılmaz Erdoğan, yarışmada "en iyi yardımcı erkek oyuncu" dalındaki adaylar arasında İngiliz oyuncu Robert Pattinson'un da yer aldığının hatırlatılması üzerine, "Evet, o da yardımcı erkek ödülüne adaydı. Diğer üç aday da çok iyiydi. Çok iyi performanslardı. Ama sağ olsunlar ödülü bana verdiler" dedi.

Üstünde "Avustralya" yazılı kıyafetini ödül töreninden önce aldığını belirten Erdoğan, bu ülkede yaşayan insanları çok sevdiğini dile getirdi.

Erdoğan, ''Son Umut'' filminde ilk defa İngilizce bir rol oynadığını hatırlatarak, şöyle devam etti:

"Öncelikle bu rolü 'tam bir becerebilelim de mahcup olmayalım' diye düşünüyorsun. Doğrusu ödül düşünemiyorsun. O yüzden ödül benim için ciddi bir sürpriz oldu. Rolün kendisi zaten sürprizdi. Ödül iyiden iyiye sürpriz oldu. Ama bu öykü, bizim için çok çok özel bir öykü. Çanakkale meselesi. Başka şeye benzemiyor. Her yönüyle milli bir konu bu. Dolayısıyla onu çok iyi yapmak zorundaydık. Ben de Cem (Yılmaz) de bütün arkadaşlar da elimizden gelenin en iyisini yaptık."

Yılmaz Erdoğan, yolcularla fotoğraf çektirdikten sonra havalimanından ayrıldı.

FİLMDE BİNBAŞI HASAN'I OYNADI

Erdoğan, Çanakkale Savaşı sırasında üç oğlunu kaybeden Avustralyalı bir babanın Türkiye'ye gelişinin anlatıldığı filmde Binbaşı Hasan rolünü canlandırıyordu.

Senaryosunu Andrew Anastasios ve Andrew Knight'in yazdığı, yönetmenliğini Oscar ödüllü aktör Russell Crowe'un yaptığı Avustralya, Türkiye, ABD ortak yapımı filmin başrollerini Russell Crowe, Olga Kurylenko, Jai Courtney ve Cem Yılmaz paylaştı.

Sayfa Yükleniyor...