Böyle bir proje oluşturma fikri nereden doğdu?

Daha önce uzun metraj sinema filmi yapmış iki yapım şirketinin hayata geçirdiği bir digital proje ‘Eşik’. Dünyada yapılmış korku alanında ilk ınstagram dizisi. Sosyal medya hesaplarımızda sıkça karşılaştığımız onlarca komedi videosunun arasında farklı bir yaklaşım içine girelim diyerek fikir birliği ile proje doğmuş. Daha önce instagram dizisi yapmaya çalışanlar olmuş tabiki Dünyada ilk demek için bir alan seçerek korku ve gerilim üzerine yoğunlaşılmış.

Oyuncu kadrosu nasıl şekillendi?

Ben daha önce Zohak ve Kafir isimli iki korku filminde başrol oyuncusu olarak yer almıştım. Böyle bir proje gelince seve seve kabul ettim. Dizide ki başrol arkadaşım yine Zohak korku filminde birlikte oynadığım Gizem Nur Doğa. Oyuncu kadrosu için 1 hafta boyunca özel cast çalışması yapıldı ve senaryoya uygun karakter analizlerine göre oyuncu seçimleri gerçekleştirildi.

Hangi karakterle izleyici karşısında olacaksınız?

Dizinin ana karakteri Fikret olarak izleyici ile buluşacağım.

Genel hatlarıyla dizinin konusu nedir?

Fikret orta yaşlarının başında belli kültür birikimine sahip bir adamdır. Yaklaşık bir yıl önce eşini kaybettiği için psikolojik destek almaktadır. Yaşadığı ruhsal çöküntü o kadar ciddi boyutlara ulaşmıştır ki aldığı ağır ilaçlara rağmen kendini toplumdan tamamen soyutlamış ve işini gücünü bırakıp şehir dışında bir evde yaşamaya başlamıştır. Bu süreçte ona eşlik eden tek kişi bahçıvanlığını yapan Kasım’dır. Fikret’in iki iddiası vardır. Birincisi eşinin ölümüne sebep olan üç kişiden ikisini kendisinin öldürdüğüdür. Gerçi bu iddia ispatlanamamış olsa da gerçek olan şey bu üç adamın da polis tarafından henüz yakalanamamış olmasıdır. İkinci iddiası da öldürdüğü iki insanın ruhlarının onu rahatsız etmesidir. Özellikle geceleri duyduğu sesler ve gördüğü karartıların gittikçe yaklaştığını hissetmekte ve bunun kendisi için tehdit oluşturduğunu düşünmektedir. Psikoloğu bunun yaşadığı travmaya bağlı bir psikoz olduğunu söylese de bunun gerçek olduğu ile ilgili elinde birçok delili vardır. Geceleri etkilerini iyice hissettiren bu paranormal varlıkları odasından uzak tutmak için kasabanın hocasına danışmış ve ondan aldığı mezar toprağını kapı eşine çizgi halinde sererek güvenli bir alan oluşturmuştur.

Kaç dakika, kaç bölüm, hangi tarihlerde ve nerelerden yayınlanacak?

Dizimiz 59 saniyeden oluşan 10 bölüm şeklinde izleyenlerle buluşacak. Tabiki senaryomuz 59 saniyede izleyiciye konuyu tamamen aktarmak üzerine belli bir matematik ile yazıldı. İlk fragmanımız 21 Ocak’ta dizimizin instagram hesabı  üzerinden yayınlandı. İlk 2 bölümümüz 9 Şubat’ta yine Instagram hesabımızdan korku ve gerilim sevenlerle buluşacak. Her hafta 2 bölüm yayınlanacak olan dizimiz 5 hafta devam edecek. Şu an İnstagram hesabımız dışında youtube kanalımız üzerinden de izleyiciler ile paylaşılacak.

EŞİK FRAGMANI - İZLE