Eurovision'da Türkiye yoksa Elnur var!

Türkiye, Viyana'da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'na, geçen yıl olduğu gibi katılmıyor. Kalpler ise, 'O Ses Türkiye' birincisi olan Azerbaycan temsilcisi Elnur'la olacak. Bazı ünlü isimler de, sosyal medyada şarkıcıya destek mesajı yayınladı.

ntv.com.tr 20.05.2015 - 07:18

Eurovision'da Türkiye yoksa Elnur var!

Eurovision Şarkı Yarışması'nın finali 23 Mayıs’ta gerçekleşecek

İSTANBUL - Bu yılki Eurovision Şarkı Yarışması, Avusturya’nın başkenti Viyana’da gerçekleşecek.

Türkiye geçen yıl olduğu gibi yine yarışmaya katılmazken, dstek kalpler Azerbaycan için atacak; hem de tanıdık bir isim için.

Yarışmada Azerbaycan'ı, 'O Ses Türkiye' birincisi Elnur, ‘Hour of the Wolf’ adlı şarkısıyla temsil edecek.

Viyana’daki Eurovision otoriteleri tarafından ilk 10’daki favori yarışmacılar arasında gösterilen Elnur, 21 Mayıs akşamı yarı finalde 11. sırada yarışacak.

Elnur, O Ses Türkiye Yarışması'nda tanınmıştı
Elnur, O Ses Türkiye Yarışması'nda tanınmıştı

"TÜM DÜNYAYA DUYURACAĞIZ"

Provalarına tam gaz devam eden ve Azerbaycanlı şarkıcı Elnur, “Bu şarkı ‘asla pes etme, kalbin bu savaşı hak ediyor. Ayağa kalk; hoşgörü, kabulleniş ve tüm dünya birliği için savaş’ mesajını veriyor ve bu mesajı tüm dünyaya duyuracağız” dedi.

21 Mayıs gecesi yarı final için ter dökecek olan Elnur, “Herkesin gözünü kırpmadan seyredeceği çok güzel bir şov hazırladık, çok çalıştık, umarım herkes beğenir ve herkesin kalbine dokunur” diyerek heyecanını paylaştı.

ÜNLÜLERDEN ELNUR'A DESTEK VİDEOSU

Bu arada Türkiye'den bazı ünlü isimler, sosyal medyada Elnur’a destek mesajı yayınladı.

Acun Ilıcalı, Fettah Can, Gupse Özay, 3ADAM Eser Yenenler-İbrahim Büyüykak-Oğuzhan Koç, Gupse Özay, Şebnem Bozoklu, Levent ülgen, Asuman Dabak, Betül Demir, Alper Kul, Murat Evgin, Bülent Parlak, Gülhan Tekin, Suzan Kardeş, İskender Paydaş, Suat Ateşdağlı, Fatma Toptaş, Cansu Kurtcu, Günay Musayeva, Aydın Kurtoğlu, Sefa Doğanay, Çiğdem Batur ve Barış Arduç gibi isimlerin yer aldığı video yoğun ilgi gördü.

Elnur da, kendisine destek olan ünlü isimleri görünce çok şaşırdığını ve sevindiğini belirterek, “Hiç böyle bir şey beklemiyordum, çok sevindim. Zaman ayırıp böyle bir video çeken herkese çok teşekkür ederim. Umarım sizin yüzünüzü kara çıkarmam” şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...