Yazar Noah Hawley tarafından aynı adlı filmden esinlenerek uyarlanan Fargo, filmi yıllara meydan okuyan bir klasik haline getiren özgün mizah, cinayet ve “Minnesota nezaketi”nden güç alarak, 2. Sezonda da yeni karakterlerle tümüyle yeni bir “gerçek” suç vakasının izini sürüyor.

Fargo’nun yeni sezonuyla 1979’a dönüyor, Sioux Falls, South Dakota ve Luverne, Minnesota’ya uzanıyoruz.

Yakınlarda Vietnam’dan dönen genç eyalet polisi Lou Solverson yerel bir suç çetesinin, büyük bir suç örgütünün ve küçük bir kasabada yaşayan Peggy Blumquist adlı güzellik uzmanıyla onun kasap yamağı kocası Ed’in dahil olduğu bir olayı soruşturmaktadır. Bu arada kayınpederi Şerif Hank Larsson da parçaları bir araya getirmede Lou’ya yardım etmektedir. Ancak derinleşen soruşturma onları aralarında Kore Savaşı gazisi Karl Weathers’ın, Kansas City suç örgütünün kuzey kanadından Joe Bulo’nun ve Gerhardt suç ailesinin lideri Floyd Gerhardt’ın da olduğu başka isimlere götürür.

E2 DİZİLERİ ARTIK NTV.COM.TR'DE

2. SEZONUN YILDIZ KADROSU

Yapımcı koltuğunda yine Coen Biraderler’in yer aldığı Fargo 2. sezonda kadrosuyla da öne çıkıyor. Sinemanın başarılı yıldızları Kirsten Dunst, Ted Danson, Patrick Wilson, Jean Smart; How I Met Your Mother dizisinde merakla beklenen anne olarak karşımıza çıkan Cristine Milioti ve Breaking Bad dizisindeki Todd rolüyle hafızalarda yer eden Jesse Plemons’ın başrolleri paylaştığı dizinin diğer oyuncuları arasında Kieran Culkin, Jeffrey Donovan, Nick Offerman, Rachel Keller ve Zahn McClarnon yer alıyor.

Yayınlanacak birinci bölümde;
Minnesota'nın küçük bir kasabasında bir lokantada yaşanan beklenmedik bir olay, kasaba sakinlerinin hayatını altüst eder.

Yayın Günü: 13 Ekim Salı
Yayın Saati: 23.00 – 1.bölüm-YENİ DİZİ