Fazıl Say Darüşşafaka için çalacak

Ünlü piyanist Fazıl Say, 155'inci yılını kutlayan Darüşşafaka için bağış konseri verecek. 6 Nisan Cuma akşamı saat 20.30'da İstanbul’daki İş Sanat Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek Fazıl Say resitalinde, sanatçı kendi bestelerini ve çağdaş bestecilerinin eserlerini yorumlayacak.

ntv.com.tr 04.04.2018 - 11:11 | Son Güncelleme : 05.04.2018 - 11:26

Fazıl Say Darüşşafaka için çalacak

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, bu kez Darüşşafaka Cemiyeti için çalacak.  1863 yılından bu yana eğitimde fırsat eşitliği anlayışıyla faaliyetlerini sürdüren ve bu yıl 155. yılını kutlayan Darüşşafaka Cemiyeti yararına düzenlenen bağış konserinde Fazıl Say sahne alacak.

6 Nisan Cuma akşamı saat 20.30'da İstanbul’daki İş Sanat Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek Fazıl Say resitalinde, sanatçı kendi bestelerini ve çağdaş bestecilerinin eserlerini yorumlayacak.

KONSERİN TÜM GELİRİ EĞİTİME

Darüşşafaka Cemiyeti tarafından düzenlenen bağış konserinden elde edilecek tüm gelir, Türkiye’nin dört bir yanından Darüşşafaka Eğitim Kurumları’na gelen; anne veya babası vefat etmiş bine yakın öğrencinin eğitim masrafları için kullanılacak.

Bilet satın alarak, ‘eğitimde fırsat eşitliği’ne destek vermek isteyen müzikseverler, Darüşşafaka Cemiyeti’nin internet sitesi üzerinden bağışlarını gerçekleştirerek biletlerini temin edebilecek.

Sayfa Yükleniyor...