Ferit Şahenk'ten Ara Güler için taziye mesajı

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, usta foto muhabiri Ara Güler'in vefatı üzerine yayımladığı taziye mesajında, "Büyük ustaya, mirasını en iyi şekilde koruyup kollayacağımıza ve paylaşacağımıza söz verdik. Rahat uyu Ara Usta, mirasın bizlere emanet…" ifadesini kullandı.

ntv.com.tr 18.10.2018 - 12:49 | Son Güncelleme : 18.10.2018 - 13:28

Ferit Şahenk'ten Ara Güler için taziye mesajı

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, usta foto muhabiri Ara Güler'in vefatı üzerine taziye mesajı yayımladı.

Şahenk mesajında şunları kaydetti:

"Tanımış olmaktan büyük onur duyduğum, merhum Ayhan Şahenk beyin de dostu, dünya fotoğrafçılığının nadir değerlerinden, Türk fotoğrafçılığının ise duayeni Ara Güler’i kaybettik. Biz onun daha çok fotoğrafçılığını bildik ama O, fotoğrafçılığın çok ötesinde bir sanatçı ve amatör ruhunu asla kaybetmeyen bir foto muhabiriydi. Gözlem kabiliyeti ile birlikte ördüğü memleket sevgisi sayesinde Türkiye’nin yurtdışında tanıtılmasının öncüsü oldu.

Ferit Şahenk-Ara Güler-Hüsnü Akhan (Doğuş Grubu CEO'su)

Ferit Şahenk-Ara Güler-Hüsnü Akhan (Doğuş Grubu CEO'su)

"MİRASINI EN İYİ ŞEKİLDE KORUYACAĞIZ"

Elinden bırakmadığı fotoğraf makinesi ile dünyada çok az sayıda fotoğrafçıya verilen “Master of Leica”ünvanını da Türk fotoğraf sanatına hediye etmiş oldu. Ara Bey’in Türkiye Cumhuriyeti’nin 70 yılına ışık tutan eşsiz arşivi, Türkiye’ye bıraktığı en büyük mirastır. Büyük ustaya, mirasını en iyi şekilde koruyup kollayacağımıza ve paylaşacağımıza söz verdik. Rahat uyu Ara Usta, mirasın bizlere emanet…"

90. YAŞ GÜNÜNDE MÜZESİ AÇILMIŞTI (BOMONTİADA)

Sayfa Yükleniyor...