Manga olarak bugüne kadar birçok ‘ilk’i gerçekleştirdiklerini söyleyen Ferman Akgül, bunlara bir yenisini daha ekledi. Milliyet'e konuşan Akgül, eşi Bettina ile Unplugged Müzik Festivali’ni düzenleyen müzisyen, projeyi anlattı. İşte Akgül'ün festival ile ilgili açıklamalarından satır başları...

"Müziğin gelişebileceği en önemli alan festivallerdir. Yeni sanatçıların büyük kitlelerle bir araya gelip, seslerini duyurmaları kültürel gelişim açısından da çok önemli. Türkiye’de festivallerin azalmasından şikayetçi olanlardandım. Sonra şikayet etmeyi bırakıp, elimi taşın altına koymaya karar verdim. Birçok ilki gerçekleştirmiş bir grubun üyesi olarak da yine bir ilk yapmak istedim."

"24 saat sürecek bir etkinlik. Havuz ve çim partileri eşliğinde başlayacak. Çeşitli sokak müzisyenleri gün boyu farklı köşelerde sahne alacak. Yemek tadım alanları olacak. Sanatçı listemizde Kenan Doğulu, Göksel, Mirkelam, Ceza, maNga, Mabel Matiz, Jehan Barbur, Suzan Kardeş, Silverliners ve Nükhet Duru var."

"Kışın İstanbul’da yapacağız. Kar yağdıracağız, herkes hazırlıklı olsun. Planımız sene içinde iki büyük etkinlik. Birisi kış, diğeri yaz olmak üzere. Fakat ford Unplugged bir konsept ve gelişmeye çok açık. Tüm Türkiye’de butik organizasyonlarla da karşınıza çıkacak."