Ferzan Özpetek: İstanbul Kırmızısı, İstanbul’a aşık edecek

Ferzan Özpetek; Halit Ergenç, Tuba Büyüküstün, Mehmet Günsur ve Nejat İşler’in başrollerde yer aldığı ‘İstanbul Kırmızısı’ filmi için, “Filmi izleyenler İstanbul’a aşık olacak” dedi.

19.02.2017 - 15:38

Ferzan Özpetek: İstanbul Kırmızısı, İstanbul’a aşık edecek

Ferzan Özpetek’in yeni filmi ‘İstanbul Kırmızısı’ 3 Mart’ta gösterime giriyor. Özpetek filmde, garip ve bir o kadar da büyüleyici bulduğu İstanbul’u kendi gözünden anlatıyor. Özpetek film için, “İstanbul Kırmızısı’nı izleyenler, İstanbul’a aşık olmaktan kendilerini alamayacaklar” yorumunu yaptı.

‘Hamam’dan tam 20 yıl sonra Türkiye’de ikinci filmini çeken, İtalya’da yaşayan yönetmen, “Filmin çekimleri esnasında şehrin havasındaki belirsizlik duygusu, bir şehri kaybetmenin hissi, bunun neden ve nasıl olduğunun peşine düşmek beni çok etkiledi. İstanbul Kırmızısı bu şehri yaşamış ve yaşatmaya devam eden insanların filmidir. Bu anlamda benim için çok değerlidir” dedi.

Ferzan Özpetek, Hamam filminde 20 yıl sonra Türkiye'de ikinci filmini çekti.
Ferzan Özpetek, Hamam filminde 20 yıl sonra Türkiye'de ikinci filmini çekti.

Yapımcılığını BKM’nin üstlendiği; İmaj, İtalya’dan R&C Produzioni ve Faros Film ortaklığıyla çekilen filmin oyuncu kadrosunda Halit Ergenç, Tuba Büyüküstün, Mehmet Günsur ve Nejat İşler yer alıyor.

Film, eve dönüş, hesaplaşma ve aşk hikayesini beyazperdeye taşıyacak.

İSTANBUL KIRMIZISI FRAGMANI

Sayfa Yükleniyor...