Frank Sinatra ölümünün 20. yılında üç konserle anılacak

Dünyanın her yerinde caz denildiğinde ilk akla gelen isimlerden biri olan şarkıcı, oyuncu, yapımcı, yönetmen Frank Sinatra ölümünün 20. yıldönümünde konser projesiyle anılıyor.

ntv.com.tr 08.11.2018 - 15:16

Frank Sinatra ölümünün 20. yılında üç konserle anılacak

Frank Sinatra'nın ölümünün 20. yıldönümü için hazırlanan Tribute to Frank Sinatra başlıklı projede Frank Sinatra'yla özdeşleşmiş Fly Me to the Moon, Cheek to Cheek, My Funny Valentine, New York New York ve daha pek çok ölümsüz caz standardı sanatçıya yakışır bir işitsel ve görsel şölen halinde izleyicilere sunulacak.

Neredeyse kendi ismi bir müzik türü olarak kabul edilen Frank Sinatra'nın kalplere ve kulaklara kazınan sesine enerjik yorumuyla son dönemin en gözde caz şarkıcılarından Esra Zeynep Yücel hayat verecek. Cazın köşe taşını oluşturan parçaları ülkemizin en önemli caz müzisyenlerinden gitarist ve besteci Önder Focan yönetiminde; saksafonda Yahya Dair, piyanoda Kağan Bıyıkoğlu, kontrbasta Ozan Musluoğlu ve davulda Ekin Cengizkan'dan oluşan orkestra seslendirecek.

Romantik vokal tavrına karşın mizahi sahne duruşuyla popüler müzik tarihinin ikonik figürlerinden biri olan Frank Sinatra'nın anılacağı "Tribute to Frank Sinatra" konserlerinde dünyaca ünlü caz vokalisti Lena Seikaly de konuk sanatçı olarak sahne alacak. 

Konser tarihleri şöyle:

6 Aralık Zorlu PSM- İstanbul

7 Aralık Suat Taşer Tiyatrosu-İzmir Bostanlı

12 Aralık MEB Şura Salonu- Ankara

Sayfa Yükleniyor...