Game of Thrones'un final sezonu için akıl dışı önlemler

Dünya genelinde izlenme rekorları kıran Game of Thrones’un finalinin sızmaması için yapımcı şirket HBO akıl dışı önlemler aldığı belirtildi.

ntv.com.tr 29.12.2017 - 00:37

Game of Thrones'un final sezonu için akıl dışı önlemler

Dünyanın en popüler dizilerinden biri olan Game of Thrones’un finalinin sızmaması adına yapımcı şirket HBO akıldışı önlemler alıyor.

Ancak dizinin dünya genelinde çok fazla hayranı olması, HBO’nun zor durumda kalacağı durumlara da neden oluyor. Şu anda sekizinci sezonun çekimleri süre dizi daha önce pek kez bilgisayar korsanlarının saldırganlarına uğramış, yayınlanmayan bölümleri ve senaryosu sızdırılmıştı. Diğer taraftan Game of Thrones,  2017’nin yılının en fazla yasadışı yolllardan izlenen dizisi olmuştu.

ABD’li televizyon ağı HBO’nun, daha önce yaşanan talihsiz olayları önlemek ve fantastik dizinin 2019’da yayınlanacak final sezonun gölgede kalmaması için bir dizi önlem aldığı açıklandı. Bunların arasında, dizinin birden çok finalle çekilmesi, oyunculara senaryonun tamamının verilmesi ve şirket içi önlemlerler yer alıyor.

HBO’nun program koordinatörü Casey Bloys, ABD’nin Pennsylvania eyaletinde düzenlenen öğrenci seminerinde Game of Thrones’un final sezonu ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunmuş, son zamanlarda siber korsanların hedefi haline gelen popüler dizinin, tekrar sızdırılma ihtimaline birkaç farklı finalle çekileceğini söylemişti. Bloys, ayrıca bu yöntemler aracılığıyla çekimler sırasında “drone”lar ile görüntülerin alınması aracılığıyla finalin anlaşılmasını önleyeceğini sözlerine eklemişti.

Konuyla ilgili olarak, dizinin en popüler karakterlerinden Deanerys Targanyen’ i (Khaleesi) canlandıran İngiliz oyuncu Emilia Clarke, Telegraph gazetesine verdiği röportajda, oyunculara dizinin senaryosunun tamamen verilmediğini ve pek çok oyuncuya dizinin finalini söylenmediğini açıkladı. 31 yaşındaki aktis, ayrıca yapım şirketinin dizi çalışanlarına aynı zamanda çok sıkı bir sosyal medya yasağının uygulandığını da ifade etti.

dizinin diğer sevilen karakterlerinden Jon Snow (Aeogon Targanyen) karakterine hayat veren İngiliz oyuncu Kit Harrington ise geçen ay “Jimmy Kimmel Live!” adlı televizyon programına katılmış geçen sezon üç adet sahte sahnenin çekilmesi için 15 saatin harcandığını açıklamıştı.

Ayrıca George R.R. Martin’in “Ateş ve Buz” adlı kitap serisinden uyarlanan dizinin daha önce 5 farklı “spin-off”unun izleyiclerle buluşacağı açıklanmış, fakat Game of Thrones’un son sezonun gölgede kalmaması için, bunların dizinin finalinin ardından yayınlanacağı duyurulmuştu.

Sayfa Yükleniyor...