“Genç Gönüllüler” İstanbul ve 25 şehre iyilik taşıdı

26. Akbank Caz Festivali kapsamında "Şehrin İyi Hali Gönüllülük Projesi” ile 500 genç, İstanbul’un yanı sıra Türkiye genelinde 25 şehirde Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), Turmepa (Deniz Temiz Derneği), Yedikule Hayvan Dostları Derneği (YHDD) ve Hayat Sende Derneği ile çeşitli topluma katkı çalışmalarına katıldı.

Haberler - ntv.com.tr 31.10.2016 - 15:49

“Genç Gönüllüler” İstanbul ve 25 şehre iyilik taşıdı

Akbank’ın yıllardır çalışanlarıyla yürüttüğü gönüllülük projelerini üniversiteli gençlere taşıdığı "Şehrin İyi Hali Gönüllülük Projesi”nin bu yıl ikincisi gerçekleştirildi. Projeye katılan üniversiteli gönüllü gençler, kıyı temizliğinden okul boyamaya, hayvan barınaklarına yardımdan huzurevi ziyaretine, birçok “iyilik” yaptılar.

Üniversiteli gençler, Akbank Caz Festivali 26'ncı yılında "Şehrin İyi Hali Gönüllülük Projesi”ne bu yıl da büyük ilgi gösterdi. Akbank "Şehrin İyi Hali Gönüllülük Projesi”ne, başvuruların başladığı 22 Ağustos'tan itibaren, Türkiye'nin her yanından ve üniversitesinden yüzlerce genç yoğun ilgi gösterdi ve yalnızca iki günde tüm kontenjanlar doldu.

500 GENÇ KATILDI

Akbank’ın ilkini 2015 yılında gerçekleştirdiği proje ile bu yıl da toplam 500 üniversiteli genç, Türkiye genelinde toplum yararına düzenlenen etkinliklere ve ardından Akbank Caz Festivali kapsamında gerçekleşen IMANY konserine katıldılar.​​

Üniversiteli gençlerin gösterdikleri yoğun ilgi nedeniyle, Akbank bu yıl projeyi yeni bir sivil toplum kuruluşu işbirliği ve kontenjanların artırılmasıyla, kapsama alanını daha da büyüttü.

Başvuru süresi bitmeden, gösterdikleri yoğun ilgiyle, çok kısa sürede kontenjanları dolduran gönüllü gençler, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), Turmepa (Deniz Temiz Derneği), Yedikule Hayvan Dostları Derneği (YHDD) ve projeye bu yıl katılan Hayat Sende Derneği ile işbirliği çerçevesinde gönüllülük çalışmalarına katıldılar.

Proje kapsamında gençler; ilgi alanlarına göre çevre, hayvan hakları, dezavantajlı gençler ve çocuklar, okul boyama, engelliler, yaşlılar gibi farklı konularda görev alacakları sosyal sorumluluk projelerini seçme ve şekillendirme, farklı alanlarda çalışan sivil toplum kuruluşları ile tanışma ve bu sivil toplum kuruluşlarının faaliyetleri ile ilgili daha fazla bilgi alma olanağı buldular.

​​Akbank’ın çağrısıyla, "Şehrin İyi Hali Gönüllülük Projesi”ne katılan üniversiteli gönüllü gençler, toplumun tüm kesimlerine iyilikler taşıyan şu projelerde yer aldılar:

 

  • Turmepa işbirliği ile 100 genç Burgazada’da kıyı temizledi.
  • Yedikule Hayvan Dostları Derneği işbirliği ile 100 genç Yedikule Hayvan Barınağı ihtiyaçları ve temizliğinde görev aldı.
  • Hayat Sende Derneği işbirliği ile, 100 gönüllü gencin katılımıyla, koruma altındaki gençlerle Belgrad Ormanı’nda “Yön Bulma” etkinliği yapıldı.
  • Toplum Gönüllüleri Vakfı işbirliği ile 100 gönüllü genç ile Eyüp Merkez Ortaokulu’nun duvarları yenilendi.
  • Yine Toplum Gönüllüleri Vakfı işbirliği 100 gönüllü gencin katılımyla; Adana, Adıyaman, Trabzon, Afyon, Ankara, Antalya, Artvin, Balıkesir, Bingöl, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Hatay, Isparta, İzmir, Kastamonu, Kırıkkale, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Mersin, Samsun, Van ve Zonguldak olmak üzere 25 ilde onkoloji servisi ziyareti, okul boyama, huzurevi ziyareti, sahil temizliği, empati standı gibi 25 farklı sosyal sorumluluk projesi hayata geçirildi.

Sayfa Yükleniyor...